Krzesła barowe w nowoczesnej kuchni praktycznym rozwiązaniem

  • 02.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Krzesła barowe w nowoczesnej kuchni praktycznym rozwiązaniem
Kuchnia to bardzo ważne miejsce w domu. Spędzamy w niej dużo czasu, dlatego warto urządzić ją tak, by była ona funkcjonalna i przytulna.

Otwórz się na innych

 

Współczesne kuchnie są sercem domu. To tu rodzina spotyka się na wspólny posiłek, by następnie rozejść się do swoich obowiązków. Dlatego budując dom warto pomyśleć o tym, by była ona przestronna i funkcjonalna. Dlatego często młodzi ludzie decydują się na otwarte kuchnie połączone z jadalnią i salonem. Wówczas przygotowanie posiłku nie przeszkadza w podtrzymaniu więzi i nie separuje nas od reszty rodziny. Dlatego warto pomyśleć o tym już na etapie planowania. Łatwiej wówczas będzie nam ją urządzić tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

 

Wyznacz pięć stref

 

Nowoczesna kuchnia to uporządkowana kuchnia. Dzięki temu nie tylko zawsze będziemy wiedzieli, gdzie szukać potrzebnego naczynia, ale również łatwiej będzie zarządzać pracą zespołową. Dlatego przyjęło się wyznaczać pięć stref, które powinny występować po sobie. W zależności od tego, czy jesteśmy praworęczni, czy leworęczni, układ powinien rozpoczynać się odpowiednio od prawej i lewej strony. Strefy zawsze zaczynamy od tej z zapasami. W tym miejscu najlepiej umieścić dużą lodówkę oraz szafki z głębokimi szufladami. Wówczas nie będziemy mieć problemu z przechowywaniem produktów. Kolejna jest strefa przechowywania, gdzie gromadzimy wszelkiego rodzaju miski, talerze i sztućce – czyli wszystko to, czego używamy na co dzień w kuchni. Trzecia część to strefa zmywania wyposażona w zlewozmywak oraz zmywarkę. Pod zlewem znajduje się także kosz na śmieci. Czwarta w tym układzie jest natomiast strefa przygotowywania jedzenia. To tutaj umieścimy roboczy blat, a także wszelkie relingi na noże i inne akcesoria. Ostatnia jest oczywiście strefa gotowania, czyli miejsce na kuchenkę i wszelkiego rodzaju formy do pieczenia. Tak zaplanowana kuchnia jest bardzo przejrzysta i komfortowa.

 

Stół i krzesło barowe – dlaczego nie?

 

Kolejnym krokiem do urządzenia kuchni jest umiejscowienie stołu. To bardzo ważny element, dlatego musi być tak duży, by wszyscy domownicy swobodnie się przy nim mieścili. Może on być owalny, kwadratowy lub prostokątny. Wszystko zależy od tego, ile miejsca możemy na niego przeznaczyć oraz ile osób liczy rodzina. Krzesła można zazwyczaj kupić w zestawie, jednak nie jest to jedyne wyjście. Możemy zdecydować się na awangardowy krok i postawić na krzesła barowe. Sprawdzą się one zarówno przy stole, jak i przy wysokich blatach. Dzięki regulowanej wysokości siedziska będziemy czuć się na nim dobrze w każdym miejscu. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane przy wyspach kuchennych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: