Zanim założysz konto u bukmachera, przyjrzyj mu się uważnie

  • 10.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Zanim założysz konto u bukmachera, przyjrzyj mu się uważnie

Bukmacherzy działający legalnie w Polsce odrobili lekcje: umieją kusić nowych graczy promocjami, które robią wrażenie niezwykle korzystnych. Niejeden internauta zakłada zapewne konto i wpłaca na nie pieniądze, ciesząc się np. na 1000 zł bonusu. W rzeczywistości nigdy tych pieniędzy nie zobaczy, bo warunki niezbędne do zamiany pieniędzy wirtualnych na realne są tak wyśrubowane, że nie ma żadnych szans na ich spełnienie.

O wiele roztropniej postępują ci, którzy przed założeniem konta, a już na pewno przed pierwszą wpłatą przyjrzą się uważnie ofercie danego bukmachera, przeczytają FAQ, a może nawet skontaktują się z firmą i zadadzą jej swoje pytania. To ważne, bo diabeł tkwi w szczegółach.

W internecie znaleźć można rozmaite recenzje bukmacherów internetowych, ale nie zawsze są one obiektywne, ponadto dla każdego gracza liczy się co innego. Recenzenci rozwodzą się na przykład nad bonusami i freebetami, podczas gdy mogliby raczej przyjrzeć się uważnie szczegółom każdej oferty, bo to w niej tkwi przysłowiowy diabeł.

Na przykład: stawka minimalna

Dla grających progresją i raczej dla zabawy, stawiających niewielkie sumy, istotne znaczenie ma minimalna stawka na zakład. Kto liczy się z tym, że wygrana może nastąpić dopiero na piątym czy dziewiątym poziomie, musi brać ten czynnik pod uwagę. Jeśli go przeanalizuje, to dowie się, że najlepszym bukmacherem dla niego będzie etoto, gdzie można postawić zaledwie 0,25 zł. W innych firmach jest to złotówka lub dwa złote. Przy agresywnej progresji nietrudno więc osiągnąć poziom, na którym gra przestaje mieć sens, ponieważ pojawia się podatek od wygranych.

Rodzaje zakładów

Dla innego gracza znaczenie może mieć to, czy dany bukmacher oferuje określony rodzaj zakładów. Weźmy na przykład handicap azjatycki +0.5 / -0.5. Jak się okazuje, oferuje go w Polsce tylko forbet. U pozostałych bukmacherów można znaleźć handicapy, ale trzydrogowe lub ze zwrotem za remis, co nie wszystkim oczywiście odpowiada.

Warto też sprawdzić, czy bukmacher traktuje poważnie mecze drugoligowe: niektóre firmy oferują w tym punkcie tylko zakłady podstawowe.

Jakość interfejsu do gry

Bardzo ważna jest budowa interfejsu do gry i możliwość szybkiego docierania do wybranych lig, meczów i rodzajów zakładów. Jeśli jeden mecz się właśnie skończył, a do następnego jest tylko 10 minut, gracz nie ma czasu na przedzieranie się przez kolejne podstrony. Pod tym względem dobrze wypada lvbet, a nie najlepiej totolotek.

Gdy jednak sprawdzić warunki wypłaty, to okaże się, że w lvbet minimalną kwotą do wypłaty jest 25 zł, podczas gdy w innych firmach można wypłacić nawet złotówkę.

Te i inne szczegóły warto poznać przed założeniem konta, by uniknąć rozczarowań po rozpoczęciu gry.

Grupa Tipmedia
Podziel się: