Kupujesz AC? Oszczędzasz na pakiecie?

  • 29.03.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kupujesz AC? Oszczędzasz na pakiecie?
Autocasco z całą pewnością jest najbardziej pożądanym ubezpieczeniem przez kierowców. Choć nie należy do najtańszych, zdecydowanie warto je mieć. Jedną z możliwości oszczędzenia na AC jest dobranie dodatkowych polis w ramach pakietu. Dlaczego warto z niej skorzystać i ile można w ten sposób zyskać?

Pakiet dla bezpieczeństwa

Każdy właściciel samochodu musi sobie postawić pytanie: czy samo OC wystarczy, żebym nie obawiał się o utratę wartości swojego auta? Jak wiadomo, obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni kierowcę tylko w sytuacji, gdy spowoduje wypadek, kolizję czy stłuczkę. Wówczas wyrządzone szkody zostaną pokryte z jego OC, a gdyby go nie posiadał, musiałby zapłacić za wszystko z własnej kieszeni, co mogłoby się wiązać z kosztami idącymi w setki tysięcy, a nawet miliony złotych.

Dlatego AC, które pozwala uzyskać odszkodowanie praktycznie w każdej sytuacji, jest niezbędne, jeżeli chcesz się czuć spokojny o swój samochód. Z autocasco mogą bowiem zostać pokryte szkody wynikające z Twojego błędu, jak np. po wpadnięciu do rowu na zakręcie. Odszkodowanie z AC należy się również w przypadku kradzieży auta czy zderzenia ze zwierzęciem, co nie jest możliwe przy obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. AC kosztuje jednak stosunkowo dużo, podobnie jak najtańsze OC dla młodego kierowcy, czyli 1500-3000 zł. Na szczęście dobierając je w pakiecie z innymi polisami, można obniżyć cenę.

W pakiecie najtaniej

Pod względem finansowym najkorzystniej jest kupić AC w pakiecie z obowiązkowym OC. Dla kierowców z dużymi zniżkami ubezpieczeniowymi szczególnie atrakcyjne są oferty, które umożliwiają przeniesienie zniżki z OC na AC, co pozwala zapłacić za obie polisy tyle, ile za jedną z nich. Przykładowo, pojedynczo samo OC kosztuje 2000 zł, czyli tyle, ile AC, podczas gdy kupno AC + OC w pakiecie kosztuje 1800 zł. To bardzo duża oszczędność, która każe poważnie się zastanowić nad sensem kupowania obu ubezpieczeń oddzielnie.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku autocasco cena nie jest najważniejszym czynnikiem, na który powinno się zwracać uwagę – istotniejszy jest zakres ochrony ubezpieczeniowej, jaki gwarantuje dana polisa. O ile więc najlepsze OC bardzo łatwo znaleźć, porównując oferty pod względem ceny, na co pozwala m.in. kalkulator OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, o tyle przy wyborze AC trzeba uwzględnić przede wszystkim warunki, na jakich oferowane jest ubezpieczenie. Dopiero gdy ochrona jest taka, jakiej się oczekuje, można przejść do porównania ofert autocasco pod względem ceny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: