Podpowiadamy jak otworzyć myjnię samochodową

  • 13.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Podpowiadamy jak otworzyć myjnię samochodową
W Polsce jest o wiele łatwiej zostać przedsiębiorcą, niż utrzymać swoją firmę na rynku. Jeżeli myślałeś kiedykolwiek o otwarciu myjni samochodowej, to ten tekst jest dla ciebie. Dowiesz się z niego jak otworzyć myjnię samochodową.

Myjnia samochodowa – czy warto otwierać?

Na to, oczywiście nieco zmienione, pytanie, musi odpowiedzieć sobie praktycznie każdy przyszły przedsiębiorca. „Czy warto otwierać ten biznes?”. Od tego, jak na nie odpowiemy, zależy przyszłość naszej firmy. Im więcej argumentów będzie „za”, tym większa szansa, że biznes okaże się być strzałem w dziesiątkę. A jak to wygląda w przypadku myjni samochodowej? Oczywiście w każdym mieście sytuacja jest nieco inna (to ci określi twój biznesplan), jednak faktem jest, że po polskich drogach jeździ kilkanaście milionów pojazdów. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców z 2017 roku, w naszym kraju było zarejestrowanych ponad 28 milionów pojazdów. Każdy z tych samochodów raz na jakiś czas jest czyszczony na myjni. Wnioski nasuwają się same. Myjnia samochodowa to całkiem perspektywiczny pomysł na biznes. Zwłaszcza w sytuacji, gdy twoja myjnia będzie nieco się różnić od innych myjni. A jak to możesz zrobić? Otwierając chociażby parową myjnię samochodową.

Jak otworzyć myjnię samochodową na parę?

Myjnia parowa nieco się różni od myjni „tradycyjnej”. Choć zasada działania, dokładnie umyć auto, jest taka sama, to angażowane są inne środki. Najważniejszą różnicę widać już przy zakładaniu myjni. Jak otworzyć myjnię samochodową? W przypadku myjni wodnej potrzebujemy sporych środków finansowych oraz wielu pozwoleń wodno-prawnych. Myjnia parowa nie wymaga tych ostatnich, a i koszta są sporo niższe. Tutaj znajdziesz szczegóły tego jak otworzyć myjnię samochodową. Najważniejszym, co odróżnia myjnię parową jest ekologiczność. Zużycie wody na jeden samochód w przypadku „zwykłej” myjni wodnej to około 100 litrów wody, zaś myjni parowej sięga 5-10 litrów na auto.

Myjnia samochodowa franczyza - gdzie szukać pomocy?

Jak się pewnie domyślasz, otwarcie takiej myjni nie jest tanie. Na szczęście nie musisz tego robić sam. Możesz skorzystać z pomocy firm, które oferują franczyzę. Sprawdź ten link – https://gtlux.pl/aktualnosci/. Myjnia samochodowa franczyza to opcja dla każdego, kto ma chęci i zapał do pracy, ale nie wie od czego zacząć. Nie każdy z nas przecież zna się na wszystkim, zaś franczyza pozwala skorzystać z całej wiedzy i bagażu doświadczeń franczyzodawcy. W ten sposób będziesz wiedział, jak pokierować swoją firmą, by przynosiła ona wymierne zyski.

Grupa Tipmedia
Podziel się: