Organizujesz wesele? O tym nie zapomnij!

  • 13.11.2018, 14:00
Organizujesz wesele? O tym nie zapomnij!
To wyjątkowy dzień w życiu każdej pary, toteż za każdym razem towarzyszy mu wiele starań, aby był on naprawdę niezapomniany i jego przebiegu nie zmąciły żadne problemy. Pośpiech, ilość spraw, jakie są do załatwienia, a przede wszystkim silne emocje, jakie mogą udzielać się nie tylko nowożeńcom powodują jednak, że zdarzają się niekiedy różnego rodzaju i różnej wagi niedociągnięcia. Część z nich wspominać będziemy z uśmiechem, innym lepiej skutecznie zapobiec.

Rzetelne przygotowanie receptą na sukces

Każde wesele przygotowywane jest zwykle z długim wyprzedzeniem, co jest po prostu rezultatem tego, że trzeba się spieszyć przede wszystkim z rezerwacją sali, bywa jednak, że i fryzjerowi czy kosmetyczce mogą szybko skończyć się wolne terminy. Upływ czasu, jaki ma miejsce, powoduje, że warto weryfikować przed zbliżającym się weselem niektóre kwestie, także już wcześniej ustalone. Wybierając salę musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: o założony budżet, liczbę gości, potrzeby w zakresie zapewnienia noclegów (lokalizacja). Wiele odpowiedzi powinniśmy usłyszeć jednak także na nasze pytania od zarządcy czy też menadżera interesującego nas obiektu. Przykładowo: oprócz pojemności, bądź minimalnej liczby osób (ważne przy małych weselach)  dowiedzmy się, czy równolegle w pobliżu będą odbywały się inne imprezy. Nie musi to być problem – jeśli ustalimy, jaki maja charakter. Wielu gości, w tym także dzieci, podczas tak długiego wydarzenia potrzebować będzie nieco wytchnienia na zewnątrz – czy będzie odpowiednia ilość bezpiecznego miejsca? Co obejmuje menu weselne? Za co trzeba dopłacać? Ile będą nas kosztowały elementy dodatkowe i co można przygotować we własnym zakresie?

Uniknij kłopotliwych problemów

O tym, że należy wnikliwie czytać wszelkie umowy i zachowywać ostrożność gdy np. spotykamy się z żądaniem płatności za wszystko z góry, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak zarówno ze strony podmiotu, który udostępnił nam salę i catering, a także noclegi, jak i zespołu, jeśli jego obecności sobie zażyczymy, może nie być żadnych uchybień, a i tak zdarzyć się może coś, co nie powinno. A więc – pamiętajmy o właściwym usadzeniu gości weselnych. Nie wszyscy będą się lubić, a i rozsadzanie przyjaciół nie jest wskazane. Bądźmy także jednak mimo wszystko ostrożni w próbach dogodzenia im wszystkim – i tak nie jest to możliwe, a może być przyczyną innych napięć. Wielkiej dbałości wymaga przygotowanie weselnego menu, zarówno pod względem jego bogactwa, jak i ilości poszczególnych pozycji. Jeśli bourbon skończy się przed północą, nic poważnego się nie stanie, ale wódki zabraknąć nie powinno. A jeśli niej, to także i jedzenia.

To, czy wesele będzie udane czy nie, zależy nie tylko od kwestii organizacyjnych, ale także od najzwyklejszej kultury jego uczestników. To jest rzecz, na którą, sporządziwszy już listę gości, mamy raczej niewielki wpływ i maleje on nadal wraz z kolejnymi znikającymi butelkami alkoholu. Nas ona jednak obowiązuje tak czy inaczej – wyrażać się to będzie np. w podziękowaniach składanych naszym gościom.

Podziel się: