Czym charakteryzują się podłogi winylowe?

  • 12.06.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czym charakteryzują się podłogi winylowe?
Panele laminowane, które zdecydowanie są najpopularniejszym rodzajem podłoża, składają się z 3 warstw: płyta nośna, warstwa dekoracyjna i laminat. Laminat musi być twardy, dlatego podłogi tego rodzaju są podatne na uszkodzenia. Inaczej rzecz wygląda w przypadku winylu. Niektórym z nas może on kojarzyć się z gumolitem, popularnym w latach 80. Ma on jednak zastosowanie również w produkcji podłóg i coraz więcej użytkowników decyduje się właśnie na panele winylowe. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz termoplastycznością.

Zalety paneli winylowych

Panele winylowe, tak jak i tradycyjne, składają się z 3 warstw, jednak górną i dolną warstwę stanowi korek. Dzięki takiej budowie, podłogi są bardziej elastyczne. Na panelach winylowych nie słychać kroków, uderzenia przedmiotów są cichsze. Co ważne, panele winylowe redukują hałas nawet o połowę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób mieszkających w blokach, decyduje się na taką podłogę. Poza tym, winyl ma lepszą termoizolację, niż laminat i w kontakcie z bosą stopą jest przyjemniejszy w dotyku. Dodatkowo, panele winylowe są odporne na wilgoć, dlatego ich montaż zaleca się przede wszystkim w łazience. Panele nie odkształcają się i dobrze radzą sobie w kontakcie z ogrzewaniem podłogowym. Wiele modnych modeli paneli winylowych dostępnych jest na: https://1000podlog.pl/podlogi,podlogi_winylowe/. Sklep z panelami oferuje najnowsze wzory i kolory produktów. Bardzo modne są w ostatnim czasie panele imitujące kamień i modele w odcieniach szarości. Przedsiębiorstwo posiada profesjonalną witrynę ze szczegółowymi opisami produktów. Nie ma problemu z jej znalezieniem w sieci, zazwyczaj wystarczy wpisanie frazy: ”podłogi sklep”. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są nie tylko panele winylowe, ale również płytki z tego materiału.

Montaż paneli winylowych

Montaż tego rodzaju paneli jest bardzo prosty. podłogi pływające czyli również winylowe można kłaść na drewnianych i twardych powierzchniach – betonowych, cementowych. Muszą one być jednak stabilne, płaskie i równe. Odchylenie od płaszczyzny może wynosić nie więcej niż 3 mm na 2 m długości. Nierówności podłoża usuwa się za pomocą mas cementowych albo mas szpachlowych na bazie cementu. Przed rozpoczęciem prac, należy również sprawdzić wilgotność podłoża, która powinna wahać się w granicach 0,5-2%.

Układanie paneli

Przy układaniu paneli należy zostawić 10 mm przestrzeni od ściany. Deski trzeba układać zgodnie z kierunkiem padania światła. Panele w ostatnim rzędzie nie mogą być węższe niż 5 cm. Podłoga winylowa nie jest mocowana za pomocą gwoździ czy kleju. Panele muszą być tak położone, by wszystkie elementy ze sobą współpracowały. Najlepiej rozpocząć montaż podłogi w rogu pokoju. Pierwszy rząd desek powinien być skierowany piórem do ściany. Kładzenie paneli winylowych jest proste i szybkie, nic dziwnego, że takie rozwiązanie coraz bardziej wypiera panele drewniane.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: