Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za śmierć - dochodzić samodzielnie czy z pomocą kancelarii?

  • 21.05.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za śmierć - dochodzić samodzielnie…
Każdy, kto stracił kogoś bliskiego w wyniku wypadku drogowego, staje przed następującym dylematem – dochodzić swoich roszczeń samodzielnie czy też z pomocą kancelarii? Jak to zwykle bywa, obydwie te możliwości mają swoje plusy i minusy. Co zatem wybrać, na który wariant się zdecydować? W czym konkretnie może pomóc kancelaria odszkodowawcza i czy jej usługi nie są drogie?

Problemy, które stają przed poszkodowanymi

Poszkodowany, który dochodzi swoich roszczeń na własną rękę, musi być przygotowany na pojawienie się szeregu różnych trudności. Jedną z nich jest chociażby utrudniony kontakt z ubezpieczycielem. O ile łatwo jest skontaktować się z agentami danej firmy lub pracownikami infolinii, o tyle są z tym poważne trudności, gdy idzie o osoby pracujące w dziale zajmującym się obsługą szkód. Podobnie wygląda rzecz w kwestii terminu wypłaty świadczeń. Nierzadko ubezpieczyciele dopuszczają się zwłoki. Niekiedy bywa i tak, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń lub też odmawiają ich wypłaty. Kolejnym problemem bywa przygotowanie odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Nie każdy bowiem potrafi precyzyjnie formułować swoje myśli na piśmie. Należy pamiętać, że godne odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć to zawsze szansa na pewniejsze spoglądanie w przyszłość przez  poszkodowanego. Jest to szczególnie istotne, gdy sprawa obejmuje świadczenia po śmierci rodzica, a stroną poszkodowaną jest dziecko. Nie warto przystawać na zaniżone rekompensaty lub odmowę wypłaty roszczeń.

Na czym  polega pomoc kancelarii odszkodowawczej?

Na polskim rynku działa wiele kancelarii odszkodowawczych. Zdaniem specjalisty z kancelarii Kompensja, Dla większości osób znacznie korzystniej jest dochodzić swoich praw za pośrednictwem kancelarii. Wynika to chociażby z faktu, że nie wszyscy znają się na poszczególnych problemach prawnych oraz procedurach. Łatwo jest więc popełnić błąd, który może okazać się bardzo kosztowny w skutkach. Pracownicy kancelarii odszkodowawczej to prawdziwi profesjonaliści, doskonale więc wiedzą na co należy zwrócić szczególną uwagę, jak sformułować pismo, aby odniosło ono najlepsze skutki czy też jak przygotować się na wypadek postępowania przed sądem. Co jest niezwykle ważne, korzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Mianowicie, tego typu firmy pobierają najczęściej wynagrodzenie prowizyjne, dzięki czemu ich usługi są dostępne dla szerokiego grona potencjalnych klientów. Jak zatem widać korzyści płynące z wynajęcia kancelarii odszkodowawczej są bardzo duże. Należy jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Otóż poszkodowany, który korzysta z usług profesjonalistów zyskuje także spokój, co jest niezwykle cenne po stracie kogoś bliskiego.

Decyzję o sposobie dochodzenia swoich roszczeń każdy musi podjąć sam. Warto jednak rozważyć wszystkie argumenty. Dla większości osób jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Nie każdy bowiem zna się na przepisach prawa i procedurach, stąd też lepiej jest powierzyć tak ważne sprawy specjalistom.

Grupa Tipmedia
Podziel się: