piątek, 26 kwietnia 2024 01:49

Wypełnianie kwasem – co warto o nim wiedzieć?

Wypełnianie kwasem cały czas zyskuje na popularności. Mimo to nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak wygląda proces aplikacji kwasu, a także jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.
  • 09.09.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wypełnianie kwasem – co warto o nim wiedzieć?

Wypełnianie kwasem – co na początek?

Na samym początku warto zaznaczyć, że wypełnianie kwasem hialuronowym odbywa się przy użyciu preparatu syntetycznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba przeprowadzająca zabieg nie jest zobowiązana do wcześniejszego wykonania próby na reakcję alergiczną. Kolejna istotną kwestią jest fakt, iż zabieg musi być wykonywany przez osobę odpowiednio przeszkoloną. Jej kompetencje powinny pozwolić na ocenę stanu skóry klienta, a także określenie dawki wstrzykiwanego preparatu. Dobrze wybrane musi zostać również miejsce ostrzykiwania. Jeśli te wszystkie warunki zostaną spełnione to można przejść do aplikacji środka znieczulającego. Najczęściej w tym celu wykorzystywana jest maść/krem zawierający w składzie środek znieczulający. Dzięki jego zastosowaniu zabieg staje się znacznie bardziej komfortowy. Po upływie wyznaczonego czasu można przejść do wykonywania zabiegu.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – wskazania i efekty

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym będzie nie tylko pojawianie się zmarszczek, ale również pogorszenie jędrności skóry, utrata właściwego konturu twarzy, a także wysuszenie. Kwas hialuronowy działa następująco: poprawia nawilżenie, wyrównuje kontur, nadaje twarzy właściwej objętości, redukuje widoczność oznak starzenia takich jak zmarszczki, pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Tego rodzaju efekty sprawiają, ze skóra odzyskuje swój blask i jędrność, co oznacza że wygląda młodziej i bardziej świeżo. Zadbać jednak należy o to, by bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać poddanej zabiegowi skóry na działanie szkodliwych promieni słonecznych.

Wypełnianie kwasem – trwałość

Dobrze przeprowadzony zabieg daje naprawdę pozytywne efekty. Musi on jednak być wykonywany w miejscach takich jak  http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/. Tylko wówczas można liczyć na pożądane rezultaty. Te potrafią się utrzymywać nawet przez rok. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od szczegółów zabiegu jak i indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się jednak, że po okresie 9-12 miesięcy preparat zaczyna poddawać się stopniowej degradacji, a także całkowitemu wchłonięciu. Należy podkreślić, że nie jest to wada. Wręcz przeciwnie zaleta. Wszystko przez to, że dzięki takiemu rozkładowi proces wstrzykiwania kwasu jest procesem w pełni odwracalnym.

Materiał partnera