Przeprowadzka – jak zmienić mieszkanie i nie zwariować

  • 05.03.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Przeprowadzka – jak zmienić mieszkanie i nie zwariować
Zmiana domu czy mieszkania i związany z tym problem przenoszenia dużej ilości rzeczy, często spędza sen z powiek wszystkim stojącym przed tym zadaniem. Przy sporej ilości mebli i dodatków może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli mamy na nią niewiele czasu. Jak to zrobić, żeby poszło sprawnie i bez szkód?

Dobry plan to klucz do sukcesu

Bardzo rzadko dowiadujemy się o konieczności zmiany miejsca lokum na ostatnią chwilę. Dlatego prawie każdą przeprowadzkę można zaplanować. Ważne jest, żeby zabrać się za to odpowiednio wcześnie.

Pamiętaj, że tak jak w przypadku wielu stresujących wydarzeń w życiu, tak i tutaj często zdarza się że coś pójdzie nie po Twojej myśli- ktoś nie dopilnuje terminu, spóźni się bądź będziesz świadkiem słynnej złośliwości rzeczy martwych: akurat coś ważnego się zepsuje lub zgubi. Dlatego ważne, żeby do całego procederu podchodzić spokojnie i w miarę możliwości mieć przygotowany plan awaryjny.

Im wcześniej zaczniesz planować tym lepiej dla Ciebie – jest mniejsza szansa że napotkane po drodze niespodzianki wytrącą Cię z równowagi. Załatwianie na ostatnią chwilę, choć często praktykowane, wprowadza niepotrzebny chaos, który kosztuje sporo nerwów.

Nawet jeżeli przenosisz swoje rzeczy dopiero za miesiąc czy dwa, pomyśl, czy nie mógłbyś przygotować części rzeczy wcześniej. Rozważne pakowanie pomaga zaoszczędzić spora ilość czasu przy urządzaniu się w nowym gniazdku. Dzięki przełożeniu zawartości swojej szafy do walizki w odpowiedniej kolejności, zamiast losowego wkładania do niej ubrań, nie będziesz musiał zastanawiać się, jak je poukładać w nowym miejscu.

Na pewno jest co najmniej kilka ubrań bądź przedmiotów, których obecnie nie używasz, na przykład ze względu na porę roku. Zapakuj je wcześniej, a później sam sobie podziękujesz.

Kiedy już zaplanowałeś cały proces i zabierasz się za pakowanie, czas omówić część praktyczną.

Pakowanie

Już przy pierwszym pakowaniu warto zwrócić uwagę na przedmioty, które planujesz zabrać ze sobą. Zastanów się czy każdego z nich używasz i potrzebujesz. Jeżeli nie będziesz pewien, oddaj komuś kto będzie jej używał.

Często w naszych domach czy mieszkaniach gromadzimy niepotrzebne ubrania i przedmioty. Niektóre z nich mają dużą wartość sentymentalną i te oczywiście warto zostawić ale na ogół obowiązuje zasada – jeżeli nie używasz czegoś przez rok, to raczej mała szansa, że zrobisz to ponownie.

Rzeczy często używane pakuj na samym końcu, żeby tuż przed wyprowadzką nie szukać ich kilka razy dziennie. Postaraj się pakować rzeczy tematycznie – osobno artykuły do kuchni, do łazienki czy sypialni. Najłatwiej będzie Ci odnaleźć się, jeżeli podpiszesz bądź oznaczysz każdy karton, worek czy walizkę. Dzięki temu, jeżeli przeprowadzasz się z innymi domownikami, będą mogli Ci pomóc przy rozpakowaniu, bo każdy będzie wiedział, gdzie co jest.

Przy pakowaniu delikatnych przedmiotów, pamiętaj aby dobrze jej zabezpieczyć, dzięki temu unikniesz ich uszkodzenia w czasie transportu. Nie musisz kupować specjalnie folii bąbelkowej czy innych wypełnień – wykorzystaj stare gazety czy ręczniki.

Przygotowane do wyprowadzki rzeczy przenieś w miejsce, w którym nie będą czy przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu i dalszym pakowaniu.

Transport

Kolejnym etapem przeprowadzki jest przewiezienie naszego dobytku w nowe miejsce. Tak jak i na poprzednich etapach tego przedsięwzięcia i tutaj nie bój się prosić o pomoc. Jeżeli nie posiadasz własnego samochodu, który pomieści Twoje rzeczy, zatrudnij profesjonalną firmę.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby osoba przewożąca Twój dobytkiem obchodziła się z nim równie delikatnie jak zrobiłbyś to sam, wybierz przedsiębiorstwo które przywiązuje wagę do dbałości o powierzone mienie. Re lokum Przeprowadzki działa na terenie Gdańska, w kraju i poza jego granicami. Oferuje nie tylko pomoc we wnoszeniu ale też pakowaniu. Jeżeli samemu ciężko Ci zorganizować cały proces, zaufaj profesjonalistom. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://relokum-przeprowadzki.pl/

Jeżeli masz dużo bagaży, które nie zmieszczą się do Twojego auta „na raz”, warto przekalkulować czy jeżdżenie w jedną i drugą stronę nie będzie bardziej kosztowne niż zatrudnienie zewnętrznej firmy. Często wydaje nam się, że warto zaoszczędzić te kilka groszy, kiedy przeprowadzając się samodzielnie tracimy wiele czasu na przenoszenie rzeczy „na raty”.

Szczególnie w przypadku, kiedy posiadamy duże, nieporęcznie w transporcie przedmioty, takie jak na przykład pianino. Tak wartościowe i trudne w przewożeniu rzeczy są właściwie niemożliwe do przeniesienia na własną rękę. Istnieje zbyt duże ryzyko ich uszkodzenia w transporcie.

W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się firma, która ma doświadczenie, w przewożeniu tak bliskich Twojemu sercu instrumentów. Elektron trans oferuje usługi na terenie miasta Gdańsk, kraju i Europy. Dokładne informacje i cennik dostępne są na stronie: http://www.elektron-trans.pl/

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, Elektron trans pomoże Ci szybko i sprawnie przenieść Twoją firmę w inne miejsce. Dzięki temu szybko będziesz mógł zacząć pracować w nowym miejscu, bez obaw o goniące Cię terminy.

Rozpakowanie się

Ostatnim etapem jest rozpakowanie się. Jeżeli skorzystałeś z naszych rad i pakowałeś się tematycznie, bez problemu szybko odnajdziesz odpowiednie przedmioty. Tak czy owak, daj sobie czas.

Postaraj się systematycznie rozpakowywać wszystkie pudła i kiedy otwierasz jedno, robić to do końca i dopiero później rozpoczynać następne. W przeciwnym wypadku, możesz skończyć w stercie pudeł, sfrustrowany i zły. Jeżeli ciężko Ci samemu, poproś rodzinę lub przyjaciół o pomoc w urządzeniu się w nowym gniazdku. Na pewno z chęcią przybędą Ci na ratunek z nadzieją, że wkrótce zaprosisz ich na huczną parapetówkę...

Grupa Tipmedia
Podziel się: