Medalik, obrazek Świętej Rodziny, a może Biblia – jaki prezent wybrać na chrzciny?

  • 13.07.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Medalik, obrazek Świętej Rodziny, a może Biblia – jaki prezent wybrać…
Chrzciny to wyjątkowy moment w życiu człowieka. Osoby uczestniczące w tej niezwykłej uroczystości często mają duży problem z doborem odpowiedniego podarunku. Co można wręczyć na chrzciny? Wyróżnić należy wiele możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wydarzenie ściśle związane z wiarą oraz religią, dlatego prezent powinien być odpowiedni i stosowny do okazji. Nie należy zapominać również o tym, że wybór konkretnego podarku to indywidualna i osobista decyzja. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji.

Medalik będzie pięknym upominkiem, jeśli postawimy na grawer  

Wybrać odpowiedni prezent na chrzciny to nie lada wyzwanie. Najbardziej tradycyjnym, a zarazem odpowiednim na taką okazję podarunkiem jest medalik. To jedna z najpiękniejszych pamiątek. Najczęściej medalik kupują rodzice chrzestni, dziadkowie lub rodzice. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest zakup biżuterii wykonanej ze złota. To kruszec szlachetny, wytrzymały. Stanowi również bardzo dobrą lokatę na przyszłość. Należy rozważyć zakup samego medalika lub łańcuszka z medalikiem. Świetnym dopełnieniem takiego prezentu będzie grawer – wykonany bądź to na samym produkcie lub na osobnej tabliczce, umieszczonej w opakowaniu. Indywidualna dedykacja sprawi, że prezent będzie niepowtarzalny i osobisty.

Propozycje prezentów na chrzciny dla bardziej wymagających

Ze względu na ogromny wybór oferowany przez rynek, bardzo trudno jest zdecydować się na prezent na chrzciny. Klasyczne i bardzo popularne rozwiązanie stanowi zakup Biblii. Obecnie dostępne są różne wersje skierowane do dzieci – Biblia w opowiadaniach czy Biblia dla maluszków. Ciekawym prezentem jest spersonalizowana poduszka. Mogą znajdować się na niej imię dziecka, imiona rodziców chrzestnych, data i miejsce chrztu, krótki wierszyk czy dedykacja. W roli podarków zawsze fantastycznie sprawdzają się wyroby ze złota. Można zdecydować się na zakup łańcuszka, bransoletki, zawieszki, kompletu. Alternatywę stanowi biżuteria srebrna. Osobliwym wyborem będzie podarowanie obrazka przedstawiającego Świętą Rodzinę czy Anioła Stróża, który będzie czuwał nad ochrzczonym dzieckiem i je chronił.

Bez względu na rodzaj wybranego prezentu należy pamiętać, że chrzciny to przede wszystkim przeżycie duchowe. Dziecko powinno otrzymać od bliskich takie pamiątki, które będą symbolizować ten wyjątkowy moment. Takim podarunkiem z pewnością nie będą pieniądze. Lepiej wręczyć osobisty prezent, wybrany z myślą o chrzczonym maluszku. W tej roli fantastycznie sprawdzą się przedmioty zawierające dedykację – album, ramka na zdjęcie albo biżuteria. Szeroką gamę prezentów na chrzciny można znaleźć w ofercie sklepu Murrano. Wśród swoich usług firma zajmuje się także wykonywaniem grawerunku, do wyboru bezpośrednio na produktach lub osobnych tabliczkach, umieszczanych w eleganckich opakowaniach.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: