poniedziałek, 20 maja 2024 04:53

SUPRA KWIDZYN – Nareszcie zwycięstwo w jedenastej kolejce!

W meczu 11 kolejki rozgrywek V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023, drużyna Supry Kwidzyn wygrywa na wyjeździe 4:0 (2:0) z zespołem Błękitni Stare Pole.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

15.10.2022 drużyna Supry Kwidzyn wybrała się do Starego Pola, gdzie mierzyła się z drużyną Błękitnych. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli goście, którzy już w pierwszej minucie spotkania zdobyli bramkę. Stały fragment gry wykonywany przez Mateusza Górkę, wykorzystał ostatnio najlepszy strzelec drużyny Karol Karpus, dla którego było to już 5 trafienie w tym sezonie. Przez kolejne minuty mecz stał pod kątem walki w środkowej części boiska. Swoje szanse próbowali sobie stwarzać gospodarze, jednak to drużyna Supry za sprawą Mateusza Górki wyszła na podwójne prowadzenie. Więcej bramek w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy.

Po przerwie drużyna Supry kontynuowała rozgrywanie akcji od tyłu, zaś zespół gości skutecznie wybijał ich z rytmu, co jakiś czas wyprowadzając kontratak. Mecz był prowadzony w środku pola, a sędzia tego spotkania bardzo często musiał używać gwizdka i uspokajać zawodników obu drużyn pokazując przy tym sporo żółtych kartek. Swoje sytuacje miały obie drużyny, jednak bramki padały dopiero w końcówce spotkania. Świetne wejście na boisko zanotował Paweł Wojtaś, zdobywca bramki na 3:0 oraz asystent przy bramce na 4:0 autorstwa Tomka Wacławskiego. Wynik końcowy 4:0 dla Supry Kwidzyn.

Supra Kwidzyn po serii 3 meczy bez zwycięstwa wróciła na zwycięskie tory, pokonując zespół Błękitnych Stare Pole. Następny mecz zespół Supry rozegra na własnym stadionie w sobotę 22.10 o godzinie 15:30. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie ekipa Tęczy Brusy, na który już teraz wszystkich kibiców Supry serdecznie zapraszamy!

Bramki: K. Karpus (1’), M. Górka (28’), P. Wojtaś (84’), T. Wacławski (87’)

SUPRA: P. Topolewski – M. Alaburda, M. Górka (T. Wróbel), J. Gretkowski, K. Karpus, P. Juchniewicz (W. Glinowiecki), P. Obiała, G. Łazarczyk, P. Myścich (P. Wojtaś), M. Trautsolt (P. Lewandowski),
T. Wacławski

POGOŃ: K. Dudziński – M. Lewandowski, D. Ciesielski, J. Krupa (M. Włodarczyk), M. Grędzicki,
P. Kurek, D. Kozak, K. Piotrowski, R. Pinkus (B. Sowiński), D. Krasnoselskyi, F. Dunaj (K. Górak)