Wczasy odchudzające – jak się do nich przygotować?

  • 23.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wczasy odchudzające – jak się do nich przygotować?
Chcesz szybko schudnąć, więc zapisałeś się na wczasy odchudzające. Nie wiesz jednak jak się do nich przygotować. Co zabrać? Czego nie brać? Ile mieć gotówki? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Metoda na odchudzanie

Wczasy odchudzające to jeden z kilku sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie jest to może wciąż najpopularniejsza metoda, jednak z każdym rokiem coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać na wczasy odchudzające. Dlaczego? Być może jednym z powodów jest fakt, że około 70% z nas ma problem z nadwagą. Z drugiej strony rośnie świadomość na temat nadwagi i chorób jakie ona powoduje. Zawał, miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie to tylko niektóre z nich. Właśnie dlatego staramy się dbać o nasze ciała i w przypadku utycia – szybko schudnąć. A nie ma szybszego sposobu niż wyjazd na taki obóz odchudzający. Według jego organizatorów w ciągu tygodnia można zrzucić średnio około 5 kilogramów. A zdarzały się osoby, które traciły ich jeszcze więcej.

Co zabrać na wczasy odchudzające?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest, wbrew pozorom, taka prosta. Są pewne czynniki, które determinują co i w jakiej ilości zabrać. Pierwszym z nich jest termin. Możemy wybrać się na wczasy odchudzające latem, ale również wiosną, jak i jesienią. Oprócz tego ważna jest długość turnusu, bowiem więcej rzeczy zabierzemy na dwa tygodnie niż na tydzień. My zaprezentujemy przykładowy spis ubrań na tygodniowy wyjazd latem. Co więc musimy mieć? Dwie pary obuwia sportowego, buty trekkingowe, z 7-8 par skarpetek i tyle samo par bielizny. Warto mieć 4-5 par spodenek oraz T-shirtów. Oprócz tego nie zaszkodzi zabrać cieplejszej bluzy oraz długich spodni. No i większość tych rzeczy powinna być „domowa”. W trakcie wczasów odchudzających będziesz non stop spocony, więc nie najlepszym pomysłem jest zabieranie ulubionej, eleganckiej białej koszulki.

Wczasy odchudzające – główne zasady

Ogólnie najlepiej jest się pakować z myślą, że jedzie się na biwak lub inny urlop na łonie natury. Dobre i drogie rzeczy zostaw w domu i bierz tylko te ubrania, których nie będzie ci szkoda pobrudzić lub, w najgorszym razie, zniszczyć. Zobacz, co zalecają zabrać specjaliści. Co do pieniędzy, to te zawsze warto przy sobie mieć. Większość tego typu ośrodków wczasowych położona jest blisko miast lub wsi turystycznych. Wczasy odchudzające to nie tylko trening, ale i czas wolny, z którego można korzystać w dowolny sposób. W zależności od tego, gdzie pojedziesz, możesz leżeć na plaży, łące lub wybrać się na spacer do pobliskiej miejscowości.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: