Sobota, 21 maja 2022 17:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Region

Policyjna akcja „Motocykle” przez weekend na terenie powiatu sztumskiego
Policyjna akcja „Motocykle” przez weekend na terenie powiatu sztumskiego

Przez weekend, na terenie całego powiatu sztumscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Motocykle”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanymi z nieprawidłowymi zachowaniami kierowców jednośladów polegającymi przede wszystkim na nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości oraz wykonywaniu niebezpiecznych manewrów na drodze.

Wczoraj, 15:32
UWAGA! ALERT POGODOWY. Do jutra w Pomorskiem silny wiatr i burze z gradobiciem!!
UWAGA! ALERT POGODOWY. Do jutra w Pomorskiem silny wiatr i burze z gradobiciem!!

IMGW ogłosił alert pogodowy trwający od 20 do 21.05. W tym czasie od rana w woj. pomorskim wystąpią groźne zjawiska meteorologiczne jak: BURZE Z GRADEM I BARDZO SILNY WIATR!! (9 powiatów m.in.: tczewski, starogardzki, kwidzyński, malborski).

Wczoraj, 14:45
ДОРОЖНІ ПРАВИЛА / ZASADY RUCHU DROGOWEGO W JĘZYKU UKRAIŃSKIM
ДОРОЖНІ ПРАВИЛА / ZASADY RUCHU DROGOWEGO W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Na polskich drogach w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdecydowanie zwiększyła się liczba ukraińskich kierowców. Nie wszyscy zdążyli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego w Polsce. Policja przygotowała ulotki oraz zbiorcze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa na polskich drogach skierowane do obywateli Ukrainy.

Wczoraj, 10:07
UWAGA! Dziś od rana działania policji PIESZY NA PRZEJŚCIU!
UWAGA! Dziś od rana działania policji PIESZY NA PRZEJŚCIU!

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w rejonie przejść a do pieszych o uważne wchodzenie na jezdnię i stosowanie odblasków po zmroku. Policjanci biorą dziś (20 maja) udział w akcji „Bezpieczny Pieszy”. Policjanci będą pilnie sprawdzać czy nie dochodzi do łamania przepisów, zwłaszcza tych dotyczących pieszych. Działania te będą miały na celu zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Sztumska policja apeluje zarówno do pieszych jak i kierowców dbajmy wzajemnie o własne bezpieczeństwo.

Wczoraj, 08:31
W 4 krokach jak nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?
W 4 krokach jak nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?

Tylko w 2021 roku w Polsce miało miejsce aż 1775 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat1. Wielu z nich można było uniknąć. Każdy rodzic powinien pamiętać, że zanim wyśle swoje dziecko samodzielnie do szkoły, na klasową wycieczkę czy do sklepu, powinien dokładnie zapoznać je z potencjalnymi zagrożeniami, które mogą je spotkać po drodze. Prawidłowe zachowania powinien znać każdy pierwszoklasista! Jak przygotować dziecko do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym? Podpowiadamy.

18.05.2022 21:58
Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...
Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...

12 maja w Górkach k. Czernina doszło do poważnej kolizji drogowej, w której kraksie uległy dwa samochody osobowe.

17.05.2022 11:31    1    1
Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel… oddziały NMM będą czynne do północy!
Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel… oddziały NMM będą czynne do północy!

Dziś zwiedzanie muzealnych oddziałów po zmroku. Czemu nie! Dużymi krokami zbliża się Europejska Noc Muzeów. Wzorem lat ubiegłych proponujemy naszym gościom niezwykle atrakcyjne spędzenie wieczoru. Będzie w czym wybierać, bo 14 maja Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otworzymy drzwi aż do siedmiu oddziałów!

14.05.2022 11:05
Śmierć motocyklisty, pożar składu drewna. Paliło się 300 m2 terenu z gałęziami i krzakami.  KRONIKA STRAŻACKA 4-8.05.2022
Śmierć motocyklisty, pożar składu drewna. Paliło się 300 m2 terenu z gałęziami i krzakami. KRONIKA STRAŻACKA 4-8.05.2022

Komenda Powiatowa PSP w Sztumie w dniach 4 – 8 maja przeprowadziła szereg interwencji. Do najpoważniejszych z nich doszło przy usuwaniu skutków poważnych wypadków – jednego z udziałem dziecka i drugiego, w którym w tragedii na drodze zginął motocyklista. Wciąż problemem są palące się nieużytki i tereny zielone... W Gościszewie paliło się ok. 300 m2 gałęzi i krzaków!

12.05.2022 17:25
Zbiórka drogocennej krwi. Krwiobus wkrótce w Sztumie!
Zbiórka drogocennej krwi. Krwiobus wkrótce w Sztumie!

Czy wiesz, że Twoja krew może uratować czyjeś życie? W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższej Zbiórce Krwi w Sztumie. W najbliższy poniedziałek – 16 maja. Krew będzie można oddać w godz. Od 9.00 – 13.00 w krwiobusie przy Starostwie Powiatowym w Sztumie (ul. Mickiewicza 31).

11.05.2022 22:17
Akcja strażaków na Wiśle. Utknęli na mieliźnie
Akcja strażaków na Wiśle. Utknęli na mieliźnie

Strażacy pomogli uwolnić łódź, która utknęła na mieliźnie na rzece Wiśle. Do zdarzenia doszło 8 maja na wysokości miejscowości Jarzębina, w gminie Ryjewo.

11.05.2022 21:07
KOMENTARZE
Autor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama