Sobota, 21 maja 2022 16:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obserwator

Wielkanocny konkurs plastyczny w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie
Wielkanocny konkurs plastyczny w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie

Pisanki były tematem wielkanocnego konkursu zorganizowanego w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej, który prowadzi Fundacja "Misericordia". Konkurs zorganizowała pracownia plastyczna.

13.04.2022 20:34
Powiatowe przygotowania do udzielenia wsparcia dla chorych i niepełnosprawnych
Powiatowe przygotowania do udzielenia wsparcia dla chorych i niepełnosprawnych

Samorząd powiatu przygotowuje się do realizacji programów, które zapewnią wsparcie chorym oraz niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego. To programy "Opieka wytchnieniowa" oraz "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej".

13.04.2022 20:24
Wsparcie dla obywateli Ukrainy płynie z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego
Wsparcie dla obywateli Ukrainy płynie z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego

Nie ustaje wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego lub pozostali w Ukrainie. Wsparcie dotyczy także mieszkańców ukraińskiego Baru, partnerskiego miasta Kwidzyna, do którego trafiły już dary, w tym agregat prądotwórczy. Obywatele Ukrainy mogą uzyskać numer PESEL oraz ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia. Mieszkańcy, którzy zapewnili zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, mogą już składać wnioski o przyznanie świadczenia pieniężnego przysługującego z tego tytułu. Wnioski o nadanie PESEL dla obywateli Ukrainy

01.04.2022 10:31
Można już zamawiać.  Kiermasz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach
Można już zamawiać. Kiermasz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach

Zajączki, kartki świąteczne, baranki oraz inne świąteczne ozdoby, a także różnego rodzaju wyroby, wykonane w czasie zajęć terapeutycznych, można już zamawiać w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”.

27.03.2022 20:15
Tablety dla mieszkańców DPS
Tablety dla mieszkańców DPS

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie mogą cieszyć się z nowych tabletów, które pozwalają odkrywać im zupełnie nowy świat. Tablety to dar Fundacji Biedronki, która przekazała je podopiecznym domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Urządzenia mają umożliwić kontakt osób starszych z bliskimi oraz edukację.

23.02.2022 13:41
Przygotowali "Róże od Świętego Walentego"
Przygotowali "Róże od Świętego Walentego"

Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez Fundację " Misericordia", wziął udział w akcji "Róża od Świętego Walentego". Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Niepełnosprawni uczestnicy warsztatu przygotowali walentynkowe kartki z życzeniami, wspierając w ten sposób osoby zmagające się między innymi z depresją. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Świętego Walentego, a kontynuatorem Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Akcji patronuje Centrum Samopomocy w Gdyni wraz z partnerami oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji-Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

23.02.2022 13:31
Czasami połowa serca bije mocniej niż całe
Czasami połowa serca bije mocniej niż całe

Fabian Skalmowski urodził się w 2017 roku, a w swoim życiu już dużo wycierpiał. Chłopiec przeszedł kilka operacji, a czekają go kolejne.

05.05.2021 00:03
Sprawdzaj i myśl krytycznie!
Sprawdzaj i myśl krytycznie!

Internet jest użytecznym źródłem informacji, ale jest też pełen informacji kompletnie nieprawdziwych. Fałszywe informacje w internecie mogą być względnie nieszkodliwe, ale mogą też stanowić realne zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia - zwłaszcza jeśli dotyczą kwestii medycznych.

04.05.2021 23:56
Turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych
Turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych

Mimo pandemii ponad 100 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego skorzystało z dofinansowania uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. W tym roku na to zadanie samorząd powiatu postanowił przeznaczyć 230 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Turnusy rehabilitacyjne to aktywna forma rehabilitacji połączona z elementami wypoczynku

04.05.2021 23:50
Najpierw testy, a później kwarantanna. Nowi mieszkańcy trafiają do DPS
Najpierw testy, a później kwarantanna. Nowi mieszkańcy trafiają do DPS

Pojedyncze osoby, które tego wymagają, są już kierowane do domów pomocy społecznej. Każda taka osoba musi jednak zostać poddana testowi na obecność koronawirusa. Nawet jeśli test będzie negatywny będzie musiała przejść kwarantannę.

26.05.2020 21:15
KOMENTARZE
Autor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama