Jak dokonać skutecznego wyboru fotelika samochodowego?

  • 17.09.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dokonać skutecznego wyboru fotelika samochodowego?
Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem to w zasadzie udana podróż, dlatego rodzice swych małych dzieci nie decydują się na zakup pierwszego lepszego fotelika. Dokładnie poddają analizie jaki najlepszy z wielu fotelików samochodowych wybrać.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików, które różnią się pod względem sposobu montażu, systemu zabezpieczeń oraz innymi użytymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które wpływają na całość bezpiecznego fotelika. Fotelik samochodowy należy tak dopasować, aby dziecko mieściło się w przedziale wagowym oraz by wygodnie siedziało we wnętrzu fotelika. Odpowiednio dobrany fotelik samochodowy sprawi, że będzie ono nie tylko bezpiecznie spędzać czas podczas podróży ale także w pełni komfortowo.

Niemiecki producent fotelików Cybex, wprowadził na rynek fotelik samochodowy Sirona M2 i-Size. Jest to fotelik przeznaczony dla dzieci od 0-18 kg w zestawie z bazą M2. To fotelik posiadający odpowiednie oceny dotyczące bezpieczeństwa ADAC ocena dobra, OAMTC dobra, oraz TSC 4/5 jako wysoce rekomendowany.

Fotelik Cybex Sirona M2 posiada rozbudowany system zabezpieczeń jakim jest system ochrony bocznej L.S.P. Polega on na tym, że z boku na obudowie fotelika znajduje się wysuwany plastikowy panel, którego zadaniem jest przyjęcie pierwszego kontaktu siły uderzeniowej, docierającej do dziecka od w stronę boczną fotelika. Dzięki temu maluch jest w maksymalny sposób chroniony we wnętrzu fotelika, w czasie kolizji bocznej.

Zagłówek fotelika można perfekcyjne regulować w 12 pozycjach, chcąc zapewnić dziecku wygodę gdy wciąż rośnie. Cybex Sirona posiada 3 kąty nachylenia siedziska przodem do kierunku jazdy oraz 5 kątów tyłem do kierunku jazdy. Fotelik posiada innowacyjne rozwiązanie na problem zaplątanych pasów, dzięki znajdującym się po bokach fotelika magnesom. Dzięki nim sprzączki utrzymywane są z dala od siedziska i łatwiej posadzić dziecko w foteliku. Fotelik Cybex Sirona M2 i-Size wykonany jest z trwałych materiałów, pokrycie fotelika można prać w pralce w temperaturze 30 stopni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: