Manekin wystawowy – podstawowe rodzaje

  • 07.12.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Manekin wystawowy – podstawowe rodzaje
Manekin wystawowy przede wszystkim dzieli się na damski, męski i dziecięcy. W zależności od tego, dla jakich klientów jest dana odzież, wybiera się manekin wystawowy o danej płci. Zdarza się również, że w sklepie są wszystkie trzy rodzaje, wiemy wówczas, że sklep dysponuje odzieżą dla każdego.

Manekin wystawowy – damski

Damski manekin oczywiście wyglądem przypomina kobietę. Posiada on kobiece kształty, a także jest ustawiony w sposób, który odzwierciedla kobiecą postawę. Do manekinów damskich, najczęściej dobiera się również włosy, aby był on jeszcze bardziej zbliżony do prawdziwej kobiety. Manekin wystawowy musi przyciągnąć uwagę, aby zachęcić klientów do kupna, ale także w pewien sposób utożsamiać się z potencjalnym klientem. W przypadku manekinów wystawowych damskich, potencjalnymi klientami są kobiety, a więc musi on mieć cechy zewnętrzne zbliżone do kobiecego wyglądu. Oprócz sztucznych włosów, do manekinów damskich dobiera się także sztuczne rzęsy, czy naklejany makijaż. „Uatrakcyjniony” manekin wystawowy jeszcze mocniej zwróci na siebie uwagę i przyciągnie damskie grono.

Manekin wystawowy – męski

Męski manekin wystawowy przeważnie nie posiada żadnych dodatków. Jego kształt jest również zbliżony to sylwetki mężczyzny. Warto wspomnieć, że musi być to niemalże sylwetka idealna. Z racji tego, że manekin wystawowy ma przyciągnąć klientów, jego wygląd musi być jak najlepszy. Jeśli przykładowy mężczyzna zauważy dobrze zbudowanego manekina, na którym są nawet niezbyt interesujące ubrania, już stwierdzi, że chciałby tak wyglądać i może zainteresować się daną odzieżą. Jest to właśnie pewnego rodzaju trik, który często się sprawdza. Sklepy, które nie mają w swojej ofercie odzieży z najwyższej półki, pragną przyciągnąć klientów wyjątkowymi manekinami wystawowymi. Manekin męski jest przeważnie ustawiony w prosty sposób, przyjmuje jedynie męską postawę. Nie ustawia mu się rąk, czy nóg w różny sposób, jak to się wykonuje przy kobiecych manekinach. Męskie manekiny wystawowe są najczęściej proste i poważne, jednakże z zachowaną, dobrze wyglądającą, sylwetką.

Manekin wystawowy – dziecięcy

Jak wiadomo, dziecko z natury jest ruchliwe i wesołe. Tak również ustawia się manekiny dziecięce. Powinny one być w pozie, która może oznaczać ruch, czy zadowolenie. W ten sposób manekin przypomina jeszcze bardziej dziecko. Ubrania dla dzieci wybierają dorośli, a więc również taki manekin wystawowy musi przyciągnąć uwagę. Wiele sklepów z odzieżą dziecięcą wybiera jak najładniejsze manekiny. Często mają one wytłoczoną twarz, razem z ustami, nosem i oczami, po to , aby wzbudzić zainteresowanie, a także aby klient mógł wyobrazić sobie dziecko w przedstawionym ubranku, na podstawie manekina dziecięcego. Manekin wystawowy dziecięcy powinien przede wszystkim być jak najbardziej naturalny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: