niedziela, 28 czerwca 2026 18:55
Reklama

Aktualności

Reklama
Reklama
Reklama
Policjantki rozdawały dzieciom odblaski
Policjantki rozdawały dzieciom odblaski
Policjantki z kwidzyńskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa" i akcji „Świeć przykładem”, spotkały się z uczniami klas pierwszych w powiecie kwidzyńskim. Podczas spotkania funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Partnerem akcji "Uczę się bezpieczeństwa" jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe kamizelki. 24.02.2020 08:10
Reklama
Audi uderzyło w drzewo. Rannego kierowcę przetransportowano śmigłowcem do szpitala
Audi uderzyło w drzewo. Rannego kierowcę przetransportowano śmigłowcem do szpitala
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek na ulicy Kwidzyńskiej w Sadlinkach. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca audi, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności zdarzenia. 20.02.2020 08:07
Kolejne kontrole liczników aut. Właściciele odpowiedzą przed sądem za cofnięte liczniki
Kolejne kontrole liczników aut. Właściciele odpowiedzą przed sądem za cofnięte liczniki
W trakcie minionego weekendu kwidzyńscy policjanci podczas przeprowadzanych kontroli pojazdów wykryli w dwóch przypadkach różnice we wskazaniach drogomierza. Właściciele aut będą musieli wyjaśnić tę różnicę. Zgodnie z art. 306 a kk. ingerencja w licznik samochodowy lub zmiana jego wartości zagrożone są karą do 5 lat więzienia. 14.02.2020 08:50
Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta. Nowy oddział przedszkolny
Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta. Nowy oddział przedszkolny
Rozpoczęta została rekrutacja do kwidzyńskich przedszkoli na rok szkolny 2020/2021 dla których miasto jest organem prowadzącym. Burmistrz miasta określił w opublikowanym już zarządzeniu harmonogram postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego. Do 28 lutego rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie. Oddział przedszkolny przy SP5 to zupełnie nowa propozycja władz miasta na nowy rok szkolny. 12.02.2020 13:18
Wystawa „Zaślubiny z morzem”
Wystawa „Zaślubiny z morzem”
Zaślubiny z morzem były szczególnym wydarzeniem w historii międzywojennej Polski. Nasz kraj po okresie zaborów odzyskał dostęp do swoich historycznych wód po uroczystym akcie zaślubin 10 lutego 1920 r. w Pucku z udziałem gen. Józefa Hallera. Z okazji 100. rocznicy tego wydarzenia Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury zorganizowały własną wystawę „Zaślubiny z morzem”, która została wyeksponowana w holu KCK przy ul. 11 Listopada 13. Swoje prace zaprezentowali: Elżbieta Zachorowska, Barbara Lewicka, Danuta Bonk, Grażyna Rutka, Ewa Wiercińska i Tomasz Chabiera. 11.02.2020 17:38
Grozi im 3 lata za posiadanie i przekazywanie narkotyków
Grozi im 3 lata za posiadanie i przekazywanie narkotyków
Policjanci z Kwidzyna zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem narkotyków i jedną w związku z udzielaniem narkotyków osobom nieletnim. Kryminalni w samochodzie, którym poruszały się dwie 16-latki, zabezpieczyli 3 zawiniątka z marihuaną i amfetaminą, w domu chłopaka jednej z dziewczyn zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków. Tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali też 44-latka, u którego w domu podczas interwencji znaleźli woreczki z marihuaną i nasiona konopi. Do sprawy został też zatrzymany mężczyzna, który udzielał narkotyków osobom nieletnim. Dziś wszyscy mężczyźni usłyszą zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za udzielanie. Sprawa nieletnich trafi do Sądu Rodzinnego. 08.02.2020 19:38
Wandal zatrzymany. Odpowie za zniszczenie wiat przystankowych
Wandal zatrzymany. Odpowie za zniszczenie wiat przystankowych
W czwartek policjanci z Kwidzyna zatrzymali 37-latka podejrzanego o wybicie szyb w dwóch wiatach przystankowych na ulicy Hallera w Kwidzynie. Straty oszacowano na ponad 500 złotych. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 08.02.2020 19:17
Spór prawny o miliony trwa. Przedszkola sądzą się z miastem
Spór prawny o miliony trwa. Przedszkola sądzą się z miastem
Od prawie trzech lat miasto toczy spory sądowe z przedszkolami niepublicznymi. W sporze prawnym z miastem jest sześć placówek, które zostały sprywatyzowane w 1997 roku. 06.02.2020 09:44    2
Zabili psa, już usłyszeli zarzuty
Zabili psa, już usłyszeli zarzuty
Policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabicie psa. Zwierzę zostało znalezione na jednej z posesji w gminie Sadlinki. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 06.02.2020 09:39
MMTS pokonał zdecydowanie Sandrę SPA Pogoń
MMTS pokonał zdecydowanie Sandrę SPA Pogoń
Po przegranej MMTS w Mielcu z SPR Stal Mielec 27:28 (16:12), kwidzyńscy szczypiorniści pewnie pokonali na własnym boisku w 19 serii spotkań Superligi Sandrę SPA Pogoń Szczecin 35:28 (15:12). Do triumfu czerwono-czarnych walnie przyczynili się Michał Peret i Kacper Adamski, którzy rzucili rywalom po 8 bramek, a także świetnie spisujący się w bramce MMTS Bartosz Dudek. MMTS zajmuje aktualnie 10 miejsce w tabeli (patrz tabela). 02.02.2020 22:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Data dodania komentarza: 17.01.2026, 15:13 Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Data dodania komentarza: 14.04.2025, 16:40 Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Data dodania komentarza: 9.04.2025, 09:09 Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Data dodania komentarza: 8.04.2025, 16:14 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:27 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych Autor komentarza: Bronek Treść komentarza: Świetne książki i szacunek za wspieranie lokalności i malychvijczyzn👍🙂 Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:25 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama