sobota, 27 czerwca 2026 10:15
Reklama

Aktualności

Reklama
Reklama
Reklama
Powiśle i Kwidzyn w 20-leciu międzywojennym. Konkurs historyczny dla młodzieży
Powiśle i Kwidzyn w 20-leciu międzywojennym. Konkurs historyczny dla młodzieży
„Powiśle i Kwidzyn w 20-leciu międzywojennym" to konkurs historyczny adresowany do młodzieży ze szkół podstawowych z klas IV-VIII z powiatów: kwidzyńskiego, malborskiego, sztumskiego oraz iławskiego. 28.05.2022 20:19
Reklama
Pomorskie w Unii Europejskiej. Wicestarosta w zarządzie pomorskiej organizacji
Pomorskie w Unii Europejskiej. Wicestarosta w zarządzie pomorskiej organizacji
Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, wszedł do zarządu Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Organizacja, na zasadzie partnerstwa, zrzesza samorządy, uczelnie oraz różne instytucje działające na rzecz rozwoju województwa pomorskiego. Stowarzyszenie, które powstało w 2004 roku, kreuje też pozytywny wizerunek regionu w Polsce i Europie. 28.05.2022 20:16
Malborczycy od lipca pojadą autobusami za darmo!
Malborczycy od lipca pojadą autobusami za darmo!
Malbork będzie pierwszym miastem w województwie pomorskim, które wprowadzi darmową komunikację miejską. Ostatecznie 12 radnych było za tą uchwałą, 4 przeciw i 4 się wstrzymało (stan RM w Malborku - 20 radnych). Malbork będzie pierwszym miastem w woj. pomorskim z bezpłatnymi autobusami. 28.05.2022 11:29
Złodziej sklepowy kradł z półek butelki whisky!
Złodziej sklepowy kradł z półek butelki whisky!
Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. W jednym z marketów na terenie Sztumu 46-latek ukradł alkohol o wartości blisko prawie 600 zł. Po kilku dniach ten sam sprawca ponownie pojawił się pomiędzy sklepowymi regałami, z których zabrał kolejne butelki whisky. 26.05.2022 15:34
Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
Komisja Specjalna ds. Walki z Rakiem Parlamentu Europejskiego (BECA) wyznaczyła główne cele wojny z nowotworami w Europie w zakresie profilaktyki, badań przesiewowych, równego dostępu do opieki medycznej i wsparcia dla pacjentów. Pierwszy raz w historii instytucja europejska formalnie uznała też rolę wapowania (używania e-papierosów) w pomocy w rzuceniu palenia. To kolejny mocny głos w sprawie uznania e-papierosów za element walki z nałogiem palenia, szczególnie istotny w kontekście obchodzonego 30 maja World Vape Day, czyli Światowego Dnia Vapingu. 26.05.2022 13:07
Pijany 29-latek wtargnął na jezdnię. Mieszkaniec Kwidzyna został potrącony przez jadącą prawidłowo Oplem Merivą 55-letnią kobietę
Pijany 29-latek wtargnął na jezdnię. Mieszkaniec Kwidzyna został potrącony przez jadącą prawidłowo Oplem Merivą 55-letnią kobietę
Policjanci pracowali na miejscu potrącenia osoby pieszej. Według wstępnych ustaleń sprawcą zdarzenia był nietrzeźwy pieszy, który wtargnął na jezdnię. Mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkich okoliczności tego zdarzenia. 25.05.2022 21:51
76-letni kierujący oplem potrącił 65-latkę na przejściu dla pieszych. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala
76-letni kierujący oplem potrącił 65-latkę na przejściu dla pieszych. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala
W godzinach porannych na ul. 3 Maja w Kwidzynie doszło do wypadku drogowego. Kierujący oplem potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. 25.05.2022 21:40
Uśnicki Bieg Rodła i obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech
Uśnicki Bieg Rodła i obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech
Uśnicki Bieg Rodła nadchodzi wielkimi krokami. Już w czwartek, 26 maja organizatorzy – Konfederacja Orderu Św. Stanisława oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach zapraszają na pamiątkowy bieg. Główne obchody 100-lecia ZPN odbędą się w niedzielę 29 maja. 25.05.2022 21:33
Kwidzyńskie Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego. Swoje przedstawienia zaprezentowało dziesięć grup teatralnych
Kwidzyńskie Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego. Swoje przedstawienia zaprezentowało dziesięć grup teatralnych
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w kwidzyńskim teatrze odbyło się Kwidzyńskie Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego. Swoje przedstawienia zaprezentowało dziesięć grup teatralnych z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. W tym roku forum zostało zorganizowane po raz dwudziesty ósmy. Honorowy patronat nad imprezą objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Wśród gości, którzy przybyli obejrzeć przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów, byli między innymi Krzysztof Szerkus, pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy dokonał otwarcia forum oraz Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego i Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna. Anna Jankowska, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Kwidzynie, podkreśla, że na początku tego roku nie było pewne czy uda się zorganizować forum. 25.05.2022 21:25    2
Warsztatowy turniej bocce. Rywalizacja czołowych drużyn była bardzo wyrównana
Warsztatowy turniej bocce. Rywalizacja czołowych drużyn była bardzo wyrównana
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację "Misericordia", przez ponad tydzień rywalizowali w turnieju bocce. To już drugi turniej w tym roku. 25.05.2022 21:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Data dodania komentarza: 17.01.2026, 15:13 Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Data dodania komentarza: 14.04.2025, 16:40 Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Data dodania komentarza: 9.04.2025, 09:09 Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Data dodania komentarza: 8.04.2025, 16:14 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:27 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych Autor komentarza: Bronek Treść komentarza: Świetne książki i szacunek za wspieranie lokalności i malychvijczyzn👍🙂 Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:25 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama