poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:14

Sport

Pobiegły na medal

Srebrny medal Joanny Kierlin-Serockiej oraz brąz Marty Ziółkowskiej to efekt startu kwidzyńskich zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w II Pucharze Polski Północnej. Zawody będące jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w średniodystansowym biegu na orientację odbyły się w okolicach Bornego Sulinowa.

28.06.2012 00:34
Kwidzynianka na podium - w stylu motylkowym

Daria Karaszkiewicz zdobyła brązowy medal podczas Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików. Zawodniczka sekcji pływackiej MTS Kwidzyn zajęła III miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym. Zdobyty krążek jest jej najlepszym osiągnięciem w dotychczasowych startach.

28.06.2012 00:29    1
Dni Kwidzyna 2012 na sportowo - podsumowanie

Adam Łukaszewski to największy zwycięzca tegorocznych zmagań sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych z okazji tegorocznych Dni Kwidzyna. Kwidzynianin choć nie zwyciężył w żadnym turnieju, to trzykrotnie stawał na drugim stopniu podium. Sukces osiągał zarówno indywidualnie (rzut podkową, minigolf) jak również w drużynie (Blady & Kigen - turnieju dubletów w boules).

27.06.2012 15:18    1
„Ryjewo Cup” dla Elbląga i Kętrzyna

Piłkarze SP 9 Elbląg oraz zawodniczki ZS 1 Kętrzyn zwyciężyli w tegorocznym turnieju piłki ręcznej „Ryjewo Cup 2012” dziewcząt i chłopców. W zmaganiach roczniak 2001 wzięło udział 9 zespołów, w tym aż trzy reprezentujące gospodarzy.

15.06.2012 12:04
Ostatnia kolejka V ligi

Dziś o godz. 18.00 rozpoczną się spotkania ostatniej kolejki piłkarskiej ligi okręgowej (V liga). Spośród czterech drużyn z powiatu kwidzyńskiego występujących w tych rozgrywkach, swoje spotkanie rozegrają jednak tylko trzy ekipy. Rodło Kwidzyn ma już bowiem zwycięstwo zapewnione walkowerem.

06.06.2012 14:34
Sukces policjanta z kwidzyńskiej komendy

W X Pucharze Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu Grzegorz Marczewski, sierżant sztabowy z komendy policji w Kwidzynie wywalczył drugie miejsce.

31.05.2012 12:10    1
Sensacja! Polska ogrywa faworyzowaną Rosję

Kwidzyńska hala okazała się szczęśliwa dla Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Polki sensacyjnie ograły bowiem faworyzowaną Rosję 30:22 i nadal mają szanse na awans do Mistrzostw Europy odbywające się w tym roku w Holanii. Podopiecznym trenera Kima Rasmussena udał się zatem rewanż na "Sbornej", której na wyjeździe uległy aż 32:21. Znakomite spotkanie w Kwidzynie rozegrała stojąca między słupkami Izabela Czarna.

30.05.2012 21:37    1
Polki powalczą o punkty - eliminacje ME w Kwidzynie

Wszystkich kibiców szczypiorniaka zapraszamy na mecz Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Już dziś, w środę – 30 maja o godz. 18.00 w kwidzyńskim Kompleksie Sportowo-Widowiskowym przy ul. Wiejskiej odbędzie się bowiem mecz Polska – Rosja, rozgrywany w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy kobiet. Bilety na to spotkanie można nabywać poprzez portal www.kupbilet.pl oraz w kasie kwidzyńskiej hali.

30.05.2012 00:54
Niepokonana Wisła Płock. Kwidzyńska drużyna poza podium

Mistrzem Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej została Wisła I Płock. Płocczanie, jako jedyni przeszli przez turniej finałowy bez porażki, w finałowym starciu pokonując PMOS Chrzanów 35:31. Zawodnicy MTS Kwidzyn choć walczyli o brązowy krążek, to tym razem musieli obejść się smakiem.

24.05.2012 03:09
Kenijczyk najszybszy w Biegu Papiernika

Prawie tysiąc zawodników stanęło na starcie III Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. Dotychczasową hegemonię Radosława Dudycza tym razem przerwał jednak Kenijczyk John Kibichiy Tanui, który najszybciej pokonał trasę 10 km. Dudycz po zwycięstwach w dwóch wcześniejszych edycjach, tym razem musiał zadowolić się zatem drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Paweł Ochal.  Najszybszy kwidzynianin – Radosław Sadło zajął 28 miejsce w klasyfikacji mężczyzn.

23.05.2012 02:05