poniedziałek, 29 kwietnia 2024 17:40

Sport

MMTS zdobywa punkty w Lubinie

Znakomita gra Sebastiana Suchowicza oraz Roberta Orzechowskiego zapewniła kolejne zwycięstwo MMTS. W wyjazdowym spotkaniu kwidzynianie pokonali Zagłębie Lubin 27:34 i awansowali na V miejsce w ligowej tabeli.

10.10.2012 01:46
Rodło ogrywa Powiśle Dzierzgoń

Aż cztery kolejki musieli czekać kwidzyńscy kibice Rodła na drugie ligowe zwycięstwo swych ulubieńców. Podopieczni trenera Tomasza Mazurka na własnym boisku pokonali Powiśle Dzierzgoń 2:1. Bramkę dającą komplet punktów żółto-czarnym strzelił Damian Sontowski.

10.09.2012 00:15    1
Górka już oficjalnie w Lechii

Kwidzynianin Mateusz Górka został piłkarzem Lechii Gdańsk. Wychowanek kwidzyńskiego Rodła został wypożyczony do klubu ekstraklasy na rundę jesienną. Razem z Górką nowym graczem biało-zielonych został również Wojciech Zyska, który przeszedł do Gdańska z Olimpii Sztum.

28.08.2012 13:51    1
Udana inauguracja Rodła

Zawodnicy Rodła Kwidzyn pokonali Chojniczankę II Chojnice w meczu inaugurującym rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Kwidzynianie zwyciężyli 3:2, a bramki dla gospodarzy zdobywali Maciej Pruszkowski oraz Fayose Olalekan Temitatyo.

11.08.2012 20:00    1
Osiem bramek w kwidzyńskim sparingu

Niezwykle efektownie swoje mecze sparingowe rozpoczęli piłkarze KOP Rodło Kwidzyn. Żółto-czarni prowadzeni przez nowego trenera, którym został Tomasz Mazurek, na własnym terenie wysoko pokonali bowiem V-ligowy zespół Relaksu Ryjewo 6:2. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Nikodem Szalkowski, który trafił do bramki rywali w 25, 40 i 73 minucie meczu.

16.07.2012 01:44    1
Kwidzynianin testowany w Lechii

Mateusz Górka znalazł się w grupie zawodników przymierzanych do pierwszej drużyny gdańskiej Lechii. Nowy trener gdańskiego klubu: Bogusław Kaczmarek zdecydował się zabrać wychowanka Rodła Kwidzyn na zgrupowanie zespołu we Wronkach. Poza Mateuszem w Gdańsku testowani są również Filip Kozłowski z Gopła Kruszwica oraz Wojciech Zyska z Olimpii Sztum.

11.07.2012 10:53    1
Cynk - mistrzem wersji cross

Kwidzynianin Robert Cynk zwyciężył w VI Mistrzostwach Kwidzyna w minigolf – crossie. Nowy mistrz tej specyficznej odmiany minigolfa osiągnął wynik 91 uderzeń i o dwa uderzenie okazał się lepszy od  sklasyfikowanego na drugiej pozycji Mariusza Schaefera. Trzecie miejsce w turnieju zajął Mistrz Kwidzyna w klasycznej wersji minigolfa - Zbigniew Jeż.

11.07.2012 10:39
Blady & Kigen – mistrz dubletów

Adam Łukaszewski oraz Sławomir Koralewski zostali nowymi Mistrzami Dubletów w minigolfa. O zwycięstwie w turnieju zadecydowała dogrywka, w której drużyna „Blady & Kigen” Kwidzyn pokonali PSM „Renawa” Kwidzyn. W turnieju wzięło udział 6 zespołów z Kwidzyna i 1 z Warszawy.

08.07.2012 12:06
Podsumowanie lekkoatletycznych czwartków

Ponad tysiąc uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kwidzyńskiego wzięło udział w tegorocznym cyklu „lekkoatletycznych czwartków”. Organizatorzy czyli Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” zorganizował trzy etapy tej rywalizacji. Na koniec najlepsi zawodnicy odebrali okolicznościowe medale i dyplomy ufundowane przez KKL „Rodło” oraz Urząd Miasta w Kwidzynie.

08.07.2012 11:50    1
Jeż - nowym mistrzem minigolfa

Kwidzynianin Zbigniew Jeż został nowym Mistrzem Kwidzyna w minigolfa. Podczas XIV Indywidualnych Mistrzostw Kwidzyna pokonał m.in. Mariusza Schaefera oraz Roberta Cynka, którzy stoczyli ze sobą zaciekły pojedynek o drugi stopień podium. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka, w której tytuł wicemistrzowski zapewnił sobie M. Schaefer.

08.07.2012 11:36