Wtorek, 17 maja 2022 06:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ryjewo

Akcja strażaków na Wiśle. Utknęli na mieliźnie
Akcja strażaków na Wiśle. Utknęli na mieliźnie

Strażacy pomogli uwolnić łódź, która utknęła na mieliźnie na rzece Wiśle. Do zdarzenia doszło 8 maja na wysokości miejscowości Jarzębina, w gminie Ryjewo.

11.05.2022 21:07
Piękny gest policjanta dla dzieci ze szkoły w Ryjewie
Piękny gest policjanta dla dzieci ze szkoły w Ryjewie

Są wśród nas policjanci, którzy pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Dyrektor szkoły w Ryjewie podziękował na łamach lokalnego informatora swojemu dzielnicowemu za zaangażowanie i skuteczność w działaniu. Mł. asp. Miłosz Sobczyk bardzo często z własnej inicjatywy angażuje się w pomoc innym.

06.12.2021 17:49
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w sierpniu w Prabutach, Ryjewie, Sadlinkach
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w sierpniu w Prabutach, Ryjewie, Sadlinkach

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

26.07.2021 09:00
Nowy piec w SOSW w Barcicach już grzeje
Nowy piec w SOSW w Barcicach już grzeje

BARCICE Wymieniony został piec w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach, w gminie Ryjewo. Dotychczas jako opał stosowano ścinki z wierzby energetycznej. Z powodu braku dostępności do tego rodzaju opału zdecydowano, że do ogrzewania zostanie wykorzystana także biomasa, ale jako pellet.

08.11.2019 07:59
Już niedługo przeprowadzka ryjewskiego WTZ
Już niedługo przeprowadzka ryjewskiego WTZ

RYJEWO Dobiega końca budowa Centrum Integracji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Inwestycja została rozpoczęta wiosną tego roku. Realizacja zadania została dofinansowana przez samorząd powiatu kwidzyńskiego.

30.10.2019 10:34
Pellet zamiast wiklinowych ścinek
Pellet zamiast wiklinowych ścinek

BARCICE Wymieniony zostanie piec w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach, w gminie Ryjewo. Wykonawcą będzie firma Topinstal z Chodzieży. Do tej pory paliwem były ścinki z wierzby energetycznej, ale dostępność do tego rodzaju opału okazała się coraz bardziej ograniczona.

11.09.2019 09:23
Od rocka po disco-polo. Mieszkańcy bawili się na Dniach Ryjewa
Od rocka po disco-polo. Mieszkańcy bawili się na Dniach Ryjewa

RYJEWO. Formacja Nieżywych Schabuff, Agata Sobocińska, Groovebusters i Summer Night – to gwiazdy tegorocznych 21 Dni Ryjewa. Pierwszego dnia królował rock i pop-rock, a dzień później scenę główną zawładnęła muzyka dance i disco-polo. Atrakcją były także pokazy strongmanów, a także zawody spławikowe zorganizowane na pobliskim Nogacie.

30.08.2019 07:15
Zbliża się GrassRoots Festiwal
Zbliża się GrassRoots Festiwal

GMINA RYJEWO. Już w najbliższy weekend odbędzie się V GrassRoots Festiwal 2019. Do Rudnik (gm. Ryjewo) przyjadą zarówno niezależni artyści, jak i spragnieni wyjątkowego klimatu tej imprezy słuchacze. Chętni będą mogli znaleźć swoje miejsce w pięciu wyznaczonych strefach.

25.07.2019 08:12
Prezent dla strażaków: Od sponsora otrzymali składany namiot
Prezent dla strażaków: Od sponsora otrzymali składany namiot

RYJEWO. Strażacy z jednostki OSP w Ryjewie wzbogacili się o niezwykły prezent. Od jednego ze sponsorów otrzymali namiot. Podarunek nie jest wprawdzie artykułem pierwszej potrzeby w czasie niesienia pomocy, ale na pewno się przyda podczas najróżniejszych imprez plenerowych.

02.07.2019 07:52
Rodzinne malowanie  w Sanktuarium Świętej Rodziny
Rodzinne malowanie w Sanktuarium Świętej Rodziny

RYJEWO. Około 50 osób wzięło udział w III Plenerze Malarskim zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Pod Dębusiem” w Ryjewie. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami, a czasami także rodzeństwem, starali się jak najlepiej oddać uroki okolic miejscowego Sanktuarium Świętej Rodziny.

13.06.2019 09:38
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promileAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Zespół Szkół nr 1 w Kwidzynie znajduje się na ulicy Słowiańskiej. Pismaku nie odwalaj swojej pracy tylko bądź bardziej kompetentnyData dodania komentarza: 09.04.2022, 12:26Źródło komentarza: Od środy 6 kwietnia zmiana organizacji ruchu na ul. Katedralnej
Reklama