Wtorek, 17 maja 2022 06:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turystyka

[ZOBACZ WIDEO] Team Niewystraszeni URBEX.  Badają, poszukują, odkrywają! Opowieść o pasji ruszania w nieznane
[ZOBACZ WIDEO] Team Niewystraszeni URBEX. Badają, poszukują, odkrywają! Opowieść o pasji ruszania w nieznane

Pochodzą z miejscowości pod Tczewem i od paru lat mają bardzo niecodzienną pasję. Penetrują opuszczone obiekty. Stare opuszczone domy, porzucone fabryki, zakłady pracy, zniszczone kościółki. Nieraz zmykali przed właścicielami albo natykali się na mroczne miejsca, w których z niewyjaśnionych przyczyn gasły latarki i ekrany telefonów, a wokół trzaskały drzwi wejściowe lub szafy... Wszystkiemu winny pęd do adrenaliny i pokazywania tego, jak na naszych oczach zmienia się nasze otoczenie, a wraz z nim historia.

02.01.2021 18:18    1
Udana wycieczka seniorów z "Lawendowego Zakątka" po Kanale Elbląskim
Udana wycieczka seniorów z "Lawendowego Zakątka" po Kanale Elbląskim

W dniu 3 września 2021 roku seniorzy z Klubu Seniora „Lawendowy Zakątek” w Morawach wybrali się na wycieczkę na pochylnie Kanałem Elbląskim, rejs szlakiem rezerwatu. Rejs rozpoczynał się na Pochylni Buczyniec. Podczas prawie 3 godzinnego rejsu pokonano 5 pochylni na 8 kilometrowym odcinku Kanału Elbląskiego. Wycieczkowiczom dopisała zarówno pogoda jak i humory. Po zakończeniu rejsu był wspólny obiad.

06.09.2021 21:20
Vivat Vasa 2021 – czyli bitwa dwóch Wazów w Gniewie za nami
Vivat Vasa 2021 – czyli bitwa dwóch Wazów w Gniewie za nami

W sierpniowe dni Gniew, nieopodal Kwidzyna miasteczko kociewskie nad Wisłą, przeniosło się w czasie do XVII stulecia. Wszystko w ramach rekonstrukcji historycznej nazywanej „Vivat Vasa – bitwa dwóch Wazów”. To starcie pomiędzy siłami Rzeczypospolitej i Szwecji, które miało miejsce w dniach od 22 września do 1 października 1626.

09.08.2021 10:58
WYJĄTKOWY BIAŁo-CZERWONY SPŁYW KAJAKOWY WISŁĄ
WYJĄTKOWY BIAŁo-CZERWONY SPŁYW KAJAKOWY WISŁĄ

Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie organizuje po raz trzeci w tym sezonie spływ kajakowy!

05.08.2021 10:53
W najbliższą niedzielę 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy
W najbliższą niedzielę 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Już od lat, w lipcu Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn łączy Kociewie z Powiślem podczas rajdu rowerowego. Tradycja ta, nawiązuje do otwarcia mostu przez Wisłę Opalenie – Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Nie inaczej będzie także w tym roku. LOT KOCIEWIE zaprasza na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy”, który odbędzie się w niedzielę 18 lipca. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

14.07.2021 09:42
Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl
Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

29.06.2021 18:53
6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy znów połączy regiony
6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy znów połączy regiony

Choć tegoroczne wakacje różnią się od poprzednich to warto spędzić ten czas aktywnie, przy okazji odkrywając zakątki Województwa Pomorskiego. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Miastem Kwidzyn oraz Gminą Gniew organizuje 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który tradycyjnie przejedzie przez most Opalenie-Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”.

09.07.2020 06:17
Zamki w Kwidzynie i Malborku od 8 maja otwarte dla zwiedzających
Zamki w Kwidzynie i Malborku od 8 maja otwarte dla zwiedzających

W najbliższą sobotę – 8 maja – planowane jest otwarcie dla Gości zamków w Malborku i Kwidzynie. W kolejnym tygodniu – 15 maja – nastąpi otwarcie zamku w Sztumie. Dyrekcja muzeów zaprasza Zwiedzających codziennie w godzinach 10.00-18.00.

06.05.2020 09:48
Zamknięte granice przed koronawirusem
Zamknięte granice przed koronawirusem

Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Towary będą wyjeżdżały i wjeżdżały do Polski bez zakłóceń.

14.03.2020 09:18
5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa Regiony.
5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa Regiony.

Tradycyjnie, w trzeci weekend lipca odbyła się impreza rowerowa, która po raz kolejny połączyła Kociewie z Powiślem. Wszystko to za sprawą mostu, który od ponad sześciu lat ułatwia przeprawę przez Wisłę w tym terenie. Impreza rowerowa to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE wspierana organizacyjnie i finansowo przez Miasto Kwidzyn, Gminę Gniew oraz Powiat Tczewski.

24.07.2019 10:02
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promileAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Zespół Szkół nr 1 w Kwidzynie znajduje się na ulicy Słowiańskiej. Pismaku nie odwalaj swojej pracy tylko bądź bardziej kompetentnyData dodania komentarza: 09.04.2022, 12:26Źródło komentarza: Od środy 6 kwietnia zmiana organizacji ruchu na ul. Katedralnej
Reklama