piątek, 7 października 2022 04:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turystyka

Reklama
Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie
Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami co piąty Polak deklarował, że zrezygnuje z wypoczynku ze względów ekonomicznych. Aż 17 proc. chciało wypoczywać w Polsce, ale zamierzało wydać na ten cel mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku, a 16 proc. twierdziło, że zamieni zagraniczny wyjazd na wakacje w kraju, żeby było taniej. Większość rodaków – planując urlop – chciała zmieścić się w kwocie 5000 zł. A co z seniorami, których przeciętna emerytura wynosi 2545 zł brutto miesięcznie? Emeryci coraz częściej wybierają wypoczynek po sezonie, bo… nic innego im nie pozostaje. Trzeba przyznać, że wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wakacje są zdecydowanie tańsze, a po drugie – spokojniejsze. Pogoda też sprzyja emerytom. Oto kilka porad jak zorganizować tańszy wypoczynek po sezonie.

20.09.2022 13:05
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł

Rewolucja 0,0% na rynku piwa trwa już pięć lat, notując rocznie kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Obecnie piwa zero stanowią 6,5 proc. wartości całego rynku piwa. Roczny wolumen to 12 proc. unijnej produkcji, co plasuje Polskę w czołówce producentów „zerówek”. Segment 0,0% napędzają zmiany stylu życia konsumentów, którzy chcą cieszyć się smakiem piwa bez rezygnacji z codziennych aktywności.

08.09.2022 12:11
Podróż w miejsce mocy, Czy Ziemia może nas uzdrowić?
Podróż w miejsce mocy, Czy Ziemia może nas uzdrowić?

Co sprawia, że w pewnych miejscach regenerujemy siły, czujemy przypływ motywacji i energii lub po prostu najefektywniej odpoczywamy? Wszyscy mamy takie miejsca na ziemi, w których zwyczajnie dobrze się czujemy, lecz nie do końca potrafimy wytłumaczyć dlaczego. Coraz częściej głośno mówi się o dobroczynnym wpływie „miejsc mocy”, zlokalizowanych w różnych częściach świata. W każdym roku odwiedzają je tłumy ludzi, pragnących doświadczyć ich uzdrawiającego oddziaływania. Według Karoliny Barwicz, twórczyni projektu AngelsFeetProject, miejsca mocy i ich kojący wpływ jest szczególnie potrzebny w obecnych czasach.

18.08.2022 08:30
Co króluje tego lata w modzie plażowej? Sprawdź i bądź na topie
Co króluje tego lata w modzie plażowej? Sprawdź i bądź na topie

Myślisz, że stroje kąpielowe to plażowy must have? Nie w tym roku. Moda plażowa przybiera różne formy, kolory i wzory, które zachęcają do tego, żeby bawić się ubraniami na różne sposoby. Jedna rzecz podbiła w tym roku serca nie tylko młodych dziewczyn – to crop topy! Absolutny hit, który zna już cały świat, a w te wakacje staje się także plażowym klasykiem. W dodatku crop top możesz zrobić samodzielnie w domu, inwestując w to nie kilkadziesiąt, a dosłownie kilka złotych. Ochronisz w ten sposób ekologię i zyskasz wymarzony strój.

12.08.2022 08:06
Zachowaj bezpieczeństwo podczas upałów i nad wodą. Policja radzi i ostrzega
Zachowaj bezpieczeństwo podczas upałów i nad wodą. Policja radzi i ostrzega

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Policjanci przypominają o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi oraz ostrzegają, że taka pogoda jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla dzieci, seniorów i zwierząt.

21.07.2022 14:28    1
Wielka inscenizacja VIVAT VASA 2022 nadchodzi!
Wielka inscenizacja VIVAT VASA 2022 nadchodzi!

Już niedługo odbędzie się XXI edycja Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie! W weekend 5 - 7 sierpnia spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością. To wszystko podczas Festiwalu Historycznego VIVAT VASA!, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

21.07.2022 09:55
Ruszyły zapisy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy
Ruszyły zapisy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Już po raz ósmy Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim, który dofinansował wydarzenie, Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn organizuje Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

15.07.2022 11:07
[ZOBACZ WIDEO] Team Niewystraszeni URBEX.  Badają, poszukują, odkrywają! Opowieść o pasji ruszania w nieznane
[ZOBACZ WIDEO] Team Niewystraszeni URBEX. Badają, poszukują, odkrywają! Opowieść o pasji ruszania w nieznane

Pochodzą z miejscowości pod Tczewem i od paru lat mają bardzo niecodzienną pasję. Penetrują opuszczone obiekty. Stare opuszczone domy, porzucone fabryki, zakłady pracy, zniszczone kościółki. Nieraz zmykali przed właścicielami albo natykali się na mroczne miejsca, w których z niewyjaśnionych przyczyn gasły latarki i ekrany telefonów, a wokół trzaskały drzwi wejściowe lub szafy... Wszystkiemu winny pęd do adrenaliny i pokazywania tego, jak na naszych oczach zmienia się nasze otoczenie, a wraz z nim historia.

02.01.2021 18:18    1
Udana wycieczka seniorów z "Lawendowego Zakątka" po Kanale Elbląskim
Udana wycieczka seniorów z "Lawendowego Zakątka" po Kanale Elbląskim

W dniu 3 września 2021 roku seniorzy z Klubu Seniora „Lawendowy Zakątek” w Morawach wybrali się na wycieczkę na pochylnie Kanałem Elbląskim, rejs szlakiem rezerwatu. Rejs rozpoczynał się na Pochylni Buczyniec. Podczas prawie 3 godzinnego rejsu pokonano 5 pochylni na 8 kilometrowym odcinku Kanału Elbląskiego. Wycieczkowiczom dopisała zarówno pogoda jak i humory. Po zakończeniu rejsu był wspólny obiad.

06.09.2021 21:20
Vivat Vasa 2021 – czyli bitwa dwóch Wazów w Gniewie za nami
Vivat Vasa 2021 – czyli bitwa dwóch Wazów w Gniewie za nami

W sierpniowe dni Gniew, nieopodal Kwidzyna miasteczko kociewskie nad Wisłą, przeniosło się w czasie do XVII stulecia. Wszystko w ramach rekonstrukcji historycznej nazywanej „Vivat Vasa – bitwa dwóch Wazów”. To starcie pomiędzy siłami Rzeczypospolitej i Szwecji, które miało miejsce w dniach od 22 września do 1 października 1626.

09.08.2021 10:58
Reklama
Reklama
Reklama