piątek, 26 kwietnia 2024 04:30

Sport

Motocross wraca po 17 latach przerwy

Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego zaprasza na Mistrzostwa Strefy Północnej w motocrossie. Zmagania odbędą się w niedzielę - 23 czerwca i będą pierwszymi oficjalnymi zawodami na nowo homologowanym torze crossowym w Kwidzynie – Bądkach (za firmą Jabil).

13.06.2013 09:44
Rodło spada klasę niżej

Piłkarze Rodła z hukiem opuszczają rozgrywki IV ligi piłkarskiej. Po pogromie w Przodkowie (6:0) i porażce na własnym boisku z Kolbudami (2:4) kwidzynianie nie mają już żadnych szans na powstrzymanie się przed spadkiem.

12.06.2013 10:13
Na trybunach wisiała płachta z napisem „trener do dymisji”

MMTS Kwidzyn po raz czwarty stanął na podium Mistrzostw Polski seniorów w piłce ręcznej. Po raz trzeci kwidzynianie wywalczyli brąz pokonując w tym roku Azoty Puławy 3:2. W decydującym spotkaniu rozegranym w Puławach czerwono-czarni wygrali 28:29. Po zwycięskim meczu rozmawialiśmy z Krzysztofem Kotwickim, trenerem MMTS Kwidzyn.

07.06.2013 12:46
Kwidzyn trzecią siłą w Polsce

Piłkarze MMTS Kwidzyn zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski pokonując dosłownie w ostatnich sekundach meczu drużynę z Puław! Kwidzynianom bardzo zależało na medalu i byli przygotowani się na twardą walkę od pierwszych minut.

07.06.2013 12:41
MMTS poległ we własnej hali - dziś mecz o wszystko

Po fatalnej grze piłkarze MMTS Kwidzyn przegrali z Azotami Puławy w kolejnym meczu rywalizacji o brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce ręcznej seniorów.  Kwidzynianie ulegli rywalom aż 27:36, a kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej połowy. Czerwono-czarni popełni wówczas zbyt wiele błędów w ataku, co skutkowało skutecznymi kontratakami gości. Na domiar złego świetną partię w bramce Azotów rozgrywał również Rafał Grzybowski, który chwilami stawał się dla kwidzynian prawdziwą zaporą nie do przejścia.

26.05.2013 14:54
MTS Kwidzyn - najlepszą drużyną w Polsce

Juniorzy młodsi MTS Kwidzyn zostali Mistrzem Polski w piłce ręcznej. W meczu o I miejsce turnieju finałowego, podopieczni trenerów Patryka Rombla i Mateusza Hanisa pokonali Wisłę I Płock 27:25. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyło Zagłębie Lubin, które pewnie ograło Wisłę II Płock 44:27.

24.05.2013 22:11
Rodło przegrywa po raz kolejny

Trwa fatalna seria piłkarzy Rodła. W zaległym spotkaniu 19 kolejki kwidzynianie przegrali na własnym boisku z Bytovią II Bytów 0:1 tracąc bramkę w 80 minucie gry. Dla podopiecznych trenera Roberta Felskiego jest to już dziewiąta porażka z rzędu.

24.05.2013 13:07
Mistrzowski bieg Zbigniewa Josta

Zbigniew Jost został Mistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 3 km. Zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” uzyskał czas 0:08:07, wyraźnie wyprzedzając Sławomira Kuca z Opoczna i Radosława Russa ze Świecia. -Nie mogę uwierzyć, że udało mi się zdobyć złoto – mówił Z. Jost po swoim starcie.

28.03.2013 02:40    1
Mistrzostwa Polski w przełajach - nie tylko dla zawodowców

Około 350 zawodniczek i zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, które w sobotę (23 marca) odbędą się w Kwidzynie. Imprezą towarzyszącą zawodom będzie Ogólnopolski Bieg Młodzików, który odbędzie się tuż po zakończeniu Mistrzostw. Patronat medialny nad sobotnimi startami objął „Kurier Kwidzyński”.

22.03.2013 07:18
Zwycięstwo liderek z Kwidzyna

Piłkarki MTS Kwidzyn bez większych problemów pokonały UKS Drwęcę Novar Lubicz w kolejnym meczu II ligi kobiet w piłce ręcznej. Kwidzynianki zwyciężyły 37:27, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Dzięki zwycięstwu zawodniczki MTS utrzymały się na pozycji lidera w ligowej tabeli.

05.03.2013 16:04