Wtorek, 5 lipca 2022 13:50
Reklama
Reklama
Reklama

Gardeja

Muzykowanie na ludową nutę
Muzykowanie na ludową nutę

GMINA GARDEJA. Już po raz ósmy Cygany w gminie Gardeja stały się miejscem przeglądu piosenki biesiadnej. Na scenie wystąpiło 19 kapel, zespołów muzycznych i solistów. Organizatorzy dla każdego wykonawcy przygotowali podziękowania i upominki.

06.06.2019 08:23
Masowe podtrucie pszczół. Nagle w ogrodzie zrobiło się bardzo głośno.
Masowe podtrucie pszczół. Nagle w ogrodzie zrobiło się bardzo głośno.

GMINA GARDEJA. W Rozajnach Wielkich doszło do masowego podtrucia pszczół. W efekcie Henryk Dąbrowski stracił 75 pszczelich rodzin, a Tadeusz Murawski 4 rodziny. Sprawcą okazał się jeden z rolników, który wykonał zabiegi chemizacyjne w kwitnącym rzepaku. Specjalna komisja oceniła straty na ponad 50 tys. zł. Próbkę martwych pszczół przesłano natomiast do Instytutu Pszczelnictwa w Puławach, który zbada m.in. jakiego środka chemicznego użyto do oprysku.

29.05.2019 10:26    3
Rowerowe show Żółtowskiego (ZDJĘCIA)
Rowerowe show Żółtowskiego (ZDJĘCIA)

GARDEJA. Na gardejskim stadionie rozegrano biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży w kilku kategoriach wiekowych. Imprezie towarzyszyły pokazy rowerowych akrobacji w wykonaniu Alexa Żółtowskiego. Organizatorzy przygotowali również stoisko z ciepłymi napojami i ciastem. Nie zabrakło także dmuchanych zjeżdżalni.

24.05.2019 08:28
Radni dofinansowali Policję
Radni dofinansowali Policję

GARDEJA. Gardejscy radni wsparli Fundusz Wsparcia Policji kwotą 3 tysięcy zł. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na zwiększoną liczbę godzin pracy gardejskich policjantów. Mieszkańców dwóch okręgów wyborczych na przełomie czerwca i lipca czekają natomiast wybory uzupełniające. W ostatniej sesji rady gminy uczestniczył również senator Leszek Czarnobaj, który poinformował zebranych o swojej dotychczasowej pracy parlamentarnej.

10.05.2019 08:05    1
Świński problem. Wójt odmówił wydania warunków zabudowy, ale inwestor nie odpuszcza
Świński problem. Wójt odmówił wydania warunków zabudowy, ale inwestor nie odpuszcza

GARDEJA. Mieszkańcy mówią stanowcze „NIE” planowanej budowie potężnej chlewni we Wracławku (gm. Gardeja). W tym celu jeszcze przed świętami spotkali się z przedstawicielami gminy Gardeja. Na zebraniu osobiście pojawił się również pomysłodawca i zarazem inwestor (mieszkaniec Bydgoszczy), chcący wybudować sporne chlewnie. Mieszkańcy nie dopuścili jednak go do głosu twierdząc, że są przeciwni tej inwestycji, a jego wypowiedź nie zmieni ich negatywnego zdania.

25.04.2019 08:05    16
Bartosz Kotowicz pierwszym triumfatorem  „Aktywnego Turysty”
Bartosz Kotowicz pierwszym triumfatorem „Aktywnego Turysty”

BIEGI. Około dwustu biegaczy i miłośników Nordic-Walking stanęło na starcie pierwszego biegu „Aktywny Turysta”. Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie „Gmina Gardeja Biega” w Gardei III odbyły się na dystansie 10 km. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bartosz Kotowicz z „Kwidzyn Biega”, który leśną trasę pokonał w czasie 00:38.37. Wśród pań triumfowała natomiast Paulina Wiernicka z „Gminy Gardeja Biega” z czasem 00:49:33. Patronat medialny nad zawodami objął „Kurier Kwidzyński” i portal www.kwidzyn1.pl.

18.04.2019 08:32    2
Radny bez mandatu
Radny bez mandatu

GARDEJA. Radny Kazimierz Krzywdziński stracił mandat radnego. Za wygaszeniem mandatu głosowało siedmiu radnych, trzech było przeciwnych, a czterech wstrzymało się od głosu.

04.04.2019 07:37    2
Czy w pobliżu Krzykos powstanie ferma chowu indyków?
Czy w pobliżu Krzykos powstanie ferma chowu indyków?

GARDEJA. Właściciel gospodarstwa rolnego w Bądkach (gm. Gardeja) wystąpił z wnioskiem do gminy o umieszczenie karty informacyjnej, która dotyczy budowy fermy odchowu stad rodzicielskich indyków. Informacja ta zelektryzowała mieszkańców Krzykos, którzy objawiają się nieprzyjemnych zapachów z kłopotliwego sąsiedztwa. Do budowy fermy co prawda droga daleka, ale mieszkańcy już zapowiadają protesty.

18.03.2019 07:39    14    2
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pod patronatem „Kuriera Kwidzyńskiego”
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pod patronatem „Kuriera Kwidzyńskiego”

GMINA GARDEJA. Już po raz czwarty zorganizowano w Gardei bieg poświęcony powojennym żołnierzom podziemia niepodległościowego. Tym razem na linii startu stanęło 275 osób w najróżniejszym wieku. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonało dwóch biegaczy: Bartosz Mazerski ze Sztumu i Krzysztof Białkowski z Rozajn, którzy potrzebowali na to jedynie 38 minut. W biegu na 1963 metry triumfował natomiast Piotr Duchała z Kwidzyna z czasem 00:07:28.

06.03.2019 08:51
Pobiegną wilczym tropem
Pobiegną wilczym tropem

GARDEJA. Już najbliższą niedzielę, 3 marca, fundacja „Wolność i Demokracja” po raz siódmy organizować będzie imprezę pod hasłem „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji, w Gardei 3 odbędą się dwa biegi. Pierwszy będzie liczył dokładnie 1963 metry. Drugi bieg, dla miłośników znacznie dłuższych dystansów to trasa licząca 10 km. Patronat medialny nad imprezą objął “Kurier Kwidzyński” i portal www.kwidzyn1.pl

01.03.2019 07:50
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022
Reklama