sobota, 27 czerwca 2026 12:44
Reklama

Gospodarka

Reklama
Reklama
Reklama
Dziś pikieta protestacyjna, a potem strajk
Dziś pikieta protestacyjna, a potem strajk
KWIDZYN. Pracownicy kwidzyńskiej fabryki firmy B&K Europe są w sporze zbiorowym ze swym pracodawcą. Mediacje nie przyniosły porozumienia, dlatego związkowcy zorganizowali pikietę protestacyjną, nie wykluczają też strajku. 23.04.2009 14:53    1
Reklama
Całkiem niezły powiat
Całkiem niezły powiat
KWIDZYN. Starosta Jerzy Godzik odebrał w Warszawie puchar za zajęcie przez powiat kwidzyński 14 miejsca w  rankingu powiatów. Każdego roku bierze w nim udział ponad 300 powiatów. Organizuje go Związek Powiatów Polskich. 17.04.2009 00:00
Protesty w obronie pracy. Kryzys na transparentach związkowców
Protesty w obronie pracy. Kryzys na transparentach związkowców
KWIDZYN. -„Kryzys” to najczęściej dziś wypowiadane słowo. Niektórzy pracodawcy właśnie nim usprawiedliwiają swoje poczynania, zmniejszając pensje, zwalniając ludzi. Nie godzimy się na to – mówili związkowcy, którzy przeszli ulicami Kwidzyna w proteście przeciwko lekceważeni potrzeb pracowników. 24.03.2009 09:51    2
Rozprawa w sprawie mostu – nie ma zgody ornitologów
Rozprawa w sprawie mostu – nie ma zgody ornitologów
KWIDZYN. Nadal nie wiadomo, jaki projekt mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna uzyska zielone światło ekologów. Organizacje ornitologiczne nie mają na ten temat wspólnego zdania. Jedna z nich nie wyklucza oprotestowania inwestycji, której rozpoczęcie stanęło pod znakiem zapytania. 23.03.2009 00:00    1
Solidarność na ulicach - kryzysowy protest
Solidarność na ulicach - kryzysowy protest
KWIDZYN. Na poniedziałek 23 marca związkowcy z Solidarności zaplanowali uliczną manifestację. Domagać się będą m.in. ograniczenia zwolnień pracowników związanych z kryzysem, pomocy dla ludzi, którzy stracili pracę. Zwrócą też uwagę na sytuację kwidzyńskiego szpitala. 17.03.2009 00:00    1
Zwolnienia grupowe – 800 osób na bruk
Zwolnienia grupowe – 800 osób na bruk
KWIDZYN. Mniej osób niż planowano zamierza zwolnić kwidzyńska fabryka telewizorów Jabil Circuit Poland. Początkowo mówiono o 807 pracownikach, udało się zmniejszyć tę liczbę do 500. Grupowe zwolnienia zgłosiły jednak kolejne kwidzyńskie firmy: Fabryka Plastików Kwidzyn – 262 osoby i firma Expom – 35 osób. 05.03.2009 10:16    2
Cyberprzestępcy w akacji - czyszczą konta bankowe
Cyberprzestępcy w akacji - czyszczą konta bankowe
KWIDZYN. W ostatnim czasie okradziono konta bankowe trzech mieszkańców Kwidzyna. To nie pierwsze takie przypadki na tym terenie. Kilka miesięcy temu odnotowano kilka podobnych cyberprzestepstw. 03.02.2009 09:28
Jak ustrzec się przed trującym czadem?
Jak ustrzec się przed trującym czadem?
WARTO WIEDZIEĆ. W ostatnim czasie bardzo często słychać o przypadkach zatrucia tlenkiem węgla. Zwykle powodem jest wadliwy system grzewczy i wentylacja w mieszkaniu. Czad jest poważnym zagrożeniem, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu przed nim mieszkania. Tlenek węgla nie ma zapachu, więc dobrym pomysłem wydaje się zainstalowanie specjalnych czujników. 02.02.2009 09:56
IDZIE KRYZYS! Fabryka telewizorów zwolni 800 osób
IDZIE KRYZYS! Fabryka telewizorów zwolni 800 osób
KWIDZYN. Kryzys dotarł już do jednej z największych fabryk na Pomorzu, fabryki telewizorów Jabil w Kwidzynie. Jak zapowiedział na spotkaniu z pracownikami prezes Andrzej Gołyga, w ciągu kilku miesięcy pracę straci ponad 800 osób. 30.01.2009 10:55    7
Pomorska energia słoneczna z niemieckim kapitałem
Pomorska energia słoneczna z niemieckim kapitałem
KWIDZYN. W Kwidzynie ma powstać niemiecka firma, która będzie wdrażać w Polsce północnej nowoczesne technologie związane z energią odnawialną. EO-BTR-Solar będzie m.in. budowała systemy podgrzewania wody w całym woj. pomorskim. 22.01.2009 00:00    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Data dodania komentarza: 17.01.2026, 15:13 Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Data dodania komentarza: 14.04.2025, 16:40 Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Data dodania komentarza: 9.04.2025, 09:09 Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Data dodania komentarza: 8.04.2025, 16:14 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:27 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych Autor komentarza: Bronek Treść komentarza: Świetne książki i szacunek za wspieranie lokalności i malychvijczyzn👍🙂 Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:25 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama