sobota, 27 czerwca 2026 11:32
Reklama

Gospodarka

Reklama
Reklama
Reklama
Most w drodze - wybrano już ofertę. Most zbuduje konsorcjum polsko-hiszpańskie
Most w drodze - wybrano już ofertę. Most zbuduje konsorcjum polsko-hiszpańskie
KWIDZYN. Konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman wygrało przetarg na budowę most przez Wisłę w okolicy Kwidzyna. Propozycję polsko-hiszpańską wybrano spośród 11 ofert. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana 27 lipca. Chyba że będą protesty. 19.07.2010 00:00
Reklama
Skarga na wójta – bo nie chce zrobić drogi
Skarga na wójta – bo nie chce zrobić drogi
POWIŚLE/GMINA KWIDZYN. Ewa Stec i Stanisław Lachowicz, mieszkańcy Marezy, złożyli skargę na pracę Ewy Nowogrodzkiej, wójta gminy Kwidzyn. Zarzucili wójtowi zaniedbanie polegające na odmowie ułożenia betonowych płyt na drodze umożliwiającej dojazd do posesji. 28.04.2010 00:00    4
Rusza budowa parku przemysłowo-technologicznego
Rusza budowa parku przemysłowo-technologicznego
KWIDZYN. - To będzie nasz okręt flagowy, nie mam co do tego wątpliwości – mówi Piotr Łączny, prezes Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, którego budowa rozpocznie się w Górkach. Instytucja ma promować małe i średnie firmy. 19.03.2010 00:00
Rusza budowa parku przemysłowo-technologicznego
Rusza budowa parku przemysłowo-technologicznego
KWIDZYN. - To będzie nasz okręt flagowy, nie mam co do tego wątpliwości –mówi Piotr Łączny, prezes Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, którego budowa rozpocznie się w Górkach. Instytucja ma promować małe i średnie firmy. 18.03.2010 00:00
Kierowcy tirów nie wiedzą, że jest obwodnica
Kierowcy tirów nie wiedzą, że jest obwodnica
KWIDZYN. Nie ma tablic informacyjnych o możliwości objazdu Kwidzyna małą obwodnicą. Wielu kierowców nadal przejeżdża przez miasto omijając nową drogę. Antoni Barganowski, wiceprzewodniczący rady powiatu, twierdzi, że tylko miejscowi słyszeli o obwodnicy. Także radni gminy Kwidzyn wskazywali, że należy odpowiednio oznakować objazd. 02.03.2010 00:00    5
Nagrody dla kwidzyńskich firm
Nagrody dla kwidzyńskich firm
KWIDZYN. Spółdzielnia Produkcyjno Usługowa ,,Rodło” oraz Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Budownictwa ,,Alfa” sp. z o.o. to dwie kwidzyńskie firmy, które zostały wyróżnione w Pomorskim Konkursie ,,Firma z przyszłością”, organizowanym przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 03.12.2009 00:00
Urząd poszedł do sądu
Urząd poszedł do sądu
POWIŚLE/GMINA KWIDZYN. Urząd Gminy Kwidzyn skierował do sądu pozew przeciwko firmie w Bydgoszczy, która nie wywiązała się z umowy. Firma projektowa miała przygotować dokumentację na remont budynku urzędu, w tym sali obrad rady. 02.12.2009 00:00
Bunt plantatorów warzyw - groszkiem o ścianę
Bunt plantatorów warzyw - groszkiem o ścianę
KWIDZYN. Według prezesa Zrzeszenia Plantatorów Warzyw i Owoców, należności wymagalne Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie wobec plantatorów sięgają 3,5 mln zł. Od wiosny zarząd firmy nie rozmawia z plantatorami. W bardzo długiej historii współpracy z zakładem zdarzały się różne sytuacje, ale nawet w najtrudniejszych czasach tak źle nie było. Doszło do wypowiedzenia przez zakład porozumienia po 51 latach współpracy. 23.11.2009 11:11    2
Zdążyć przed powodzią
Zdążyć przed powodzią
KWIDZYN. Powołany przez starostę zespół problemowy, który ma znaleźć sposób, by woda z Liwy nie zalewała pół uprawnych, spotkał się po raz drugi. 18 lipca, gdy rzeka wylała, pod wodą znalazły się setki hektarów upraw. 03.11.2009 00:00
Najbezpieczniejsze gospodarstwo w Polsce Marii i Leszka Świderskich
Najbezpieczniejsze gospodarstwo w Polsce Marii i Leszka Świderskich
POWIŚLE/PASTWA. Gospodarstwo rolne Marii i Leszka Świderskich z Pastwy zostało uznane za najbezpieczniejsze w Polsce. Tak zdecydowała komisja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. 01.10.2009 00:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Data dodania komentarza: 17.01.2026, 15:13 Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Data dodania komentarza: 14.04.2025, 16:40 Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Data dodania komentarza: 9.04.2025, 09:09 Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Data dodania komentarza: 8.04.2025, 16:14 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:27 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych Autor komentarza: Bronek Treść komentarza: Świetne książki i szacunek za wspieranie lokalności i malychvijczyzn👍🙂 Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:25 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama