sobota, 27 czerwca 2026 12:44
Reklama

Gospodarka

Reklama
Reklama
Reklama
Ptaszki na przeszkodzie. Chcą zamknąć usta ornitologom
Ptaszki na przeszkodzie. Chcą zamknąć usta ornitologom
KWIDZYN. Wkrótce okaże się, czy zostanie uwzględniony protest, jaki złożyła organizacja ekologiczna przeciw projektowi mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna. Ornitolodzy twierdzą, że most linowy będzie przeszkadzał ptakom. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak zapewnia, że raport zmieniono w taki sposób, by zadowolić ekologów. 10.09.2009 00:00    5
Reklama
Powstaje obwodnica
Powstaje obwodnica
KWIDZYN. Na terenie budowy małej obwodnicy praca wre.. Wykonawca nie wyklucza oddania nowej drogi do użytku przed terminem. Rozpoczęła się także budowa mostu przez Liwę. Ostatni odcinek obwodnicy połączy drogi Kwidzyn-Prabuty i Kwidzyn-Grudziądz. 03.08.2009 00:00    2
Danuta Woronowicz do zarządu powiatu - nie zagląda do kieliszka
Danuta Woronowicz do zarządu powiatu - nie zagląda do kieliszka
KWIDZYN. Danuta Woronowicz, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, ma zostać członkiem zarządu powiatu kwidzyńskiego na miejsce Ewy Dobaczewskiej, która odeszła - w niesławie - po tym, jak policja zatrzymała ją za jazdę po pijanemu. Co prawda, nie ma doświadczenia samorządowego, ale doskonale kieruje szkołą i - co ważne - nie zagląda do kieliszka jak jej poprzedniczka... 30.07.2009 00:00    3
Powiślańską śliwkę w occie - palce lizać i rejestrować
Powiślańską śliwkę w occie - palce lizać i rejestrować
POWIŚLE/RAKOWIEC. Powiślańską śliwkę w occie i nalewkę pigwową z Rakowca zamierza zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich w Rakowcu jako potrawę regionalną. 30.06.2009 00:00
Spór o drogę w Kamionce
Spór o drogę w Kamionce
GMINA KWIDZYN. Samorząd gminy zdecydował się dopłacić do remontu drogi powiatowej z Kwidzyna do Pierzchowic. Stan tej trasy był powodem protestu mieszkańców, o którym informowaliśmy kilka tygodni temu. Spór odżył na forum rady, gdy dyskutowano o przyznaniu pieniędzy. Mieszkańcy Kamionki i Baldramu Małego uważają, że modernizację należałoby rozpocząć od strony Kwidzyna, bo tam jest największy ruch, a nie od Pierzchowic. 18.06.2009 00:00    1
Urząd miejski otwarty - prawie dwa lata po pożarze
Urząd miejski otwarty - prawie dwa lata po pożarze
KWIDZYN. 10,5 mln zł kosztował remont gmachu Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. Budynek został poważnie zniszczony przez pożar we wrześniu 2007 r. Spłonęły wówczas dach oraz poddasze. 03.06.2009 00:00    1
Pięć minut przed strajkiem. Pracownicy domagają się podwyżek
Pięć minut przed strajkiem. Pracownicy domagają się podwyżek
KWIDZYN. Pracownicy kwidzyńskiej fabryki firmy B&K Europe zdecydowali w referendum, że chcą strajkować. Opowiedziało się za tym 73 proc. głosujących. Domagają się podwyżek. Na spotkaniu komitetu strajkowego zdecydowano o negocjacjach. Jednak szanse dogadanie się są niewielkie, bo związkowcy twierdzą, że dyrekcja unika z nimi kontaktu. Dyrektor uważa, że to protestujący nie chcą rozmawiać. 12.05.2009 00:00
Honorowi ambasadorowie z politycznym namaszczeniem?
Honorowi ambasadorowie z politycznym namaszczeniem?
KWIDZYN. Mnożą się tytuły na lokalnej scenie. Czy nadanie tytułu honorowego ambasadora to sprawa polityczna? 08.05.2009 08:46
CUD RZĄDÓW PLATFORMY. Będzie strajk!
CUD RZĄDÓW PLATFORMY. Będzie strajk!
KWIDZYN. Pracownicy kwidzyńskiej fabryki firmy B&K Europe zdecydowali w referendum, że będą strajkować. Prawie 73 proc. proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem. 05.05.2009 00:58    5
Całkiem niezły powiat
Całkiem niezły powiat
KWIDZYN. Starosta Jerzy Godzik odebrał w Warszawie puchar za zajęcie przez powiat kwidzyński 14 miejsca w rankingu powiatów. Każdego roku bierze w nim udział ponad 300 powiatów. Organizuje go Związek Powiatów Polskich. 25.04.2009 00:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Data dodania komentarza: 17.01.2026, 15:13 Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Data dodania komentarza: 14.04.2025, 16:40 Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Data dodania komentarza: 9.04.2025, 09:09 Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Data dodania komentarza: 8.04.2025, 16:14 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:27 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych Autor komentarza: Bronek Treść komentarza: Świetne książki i szacunek za wspieranie lokalności i malychvijczyzn👍🙂 Data dodania komentarza: 27.03.2025, 23:25 Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama