poniedziałek, 29 kwietnia 2024 13:39

Sport

Wizyta policjantów w kwidzyńskim huftcu pracy

W minioną środę policjanci z Kwidzyna wzięli udział w spotkaniu z komendantem miejscowego Ochotniczego Hufca Pracy. Głównym tematem spotkania było omówienie dalszej współpracy służb mundurowych z OHP mającej na celu m. in. zwalczanie przestępczości młodzieży, zapobieganie i ochrony przed uzależnieniami.

05.07.2013 09:40
Mistrzowski rzut Andżeliki

Andżelika Przybylska została Mistrzynią Polski Młodzieżowców w rzucie dyskiem. Zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego ,, Rodło’’ uzyskała odległość 54,49 m, poprawiając tym samym swój dotychczasowy rekord życiowy. Co warte podkreślenia, jest to również ósmy wynik w tej kategorii w Europie.

04.07.2013 14:21
Tegoroczne maksimum to V liga

Rozgrywki V ligi będą najwyższym poziomem piłkarskich zmagań, które w najbliższym sezonie śledzić będzie można na boiskach powiatu kwidzyńskiego. Po fatalnej postawie w drugiej rundzie IV ligi kwidzyńskie Rodło spadło bowiem do niższej klasy, natomiast pozostali nasi reprezentanci w V lidze nie liczyli się w walce o awans.

04.07.2013 08:09
Na inaugrację Superligi wyjazd do Szczecina

Zawodnicy MMTS Kwidzyn rozpoczną nowy sezon od wyjazdowego spotkania z drużyną Gaz-System Pogoń Szczecin. Kwidzyńska publiczność powita natomiast rozgrywki PGNiG Superligi Mężczyzn tydzień później, kiedy to w dniach 14-15 września rozegrana zostanie druga kolejka ligowa. Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego podejmować będą wówczas zespół TAURON Stali Mielec.

04.07.2013 07:21
Motocyklowe skoki na torze w Bądkach

Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie zajął I miejsce w Mistrzostwach Strefy Północnej w motocrossie. Zawodnik KKM Kwidzyn nie miał sobie równych w klasie MX 1. Na podium znalazł się również jego klubowy kolega: Sebastian Kuncicki, który zajął II miejsce w drugim starcie klasy MX 2. W kwidzyńskich zawodach Mistrzostw Strefy wystartowało 85 zawodników i 1 zawodniczka.

26.06.2013 09:29
Nikola popłynie motylkiem

Nikola Olszewska wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu. Zawodniczka MTS Kwidzyn wystartuje w nich na dystansie 50 m stylem motylkowym, a zawody odbędą się w dniach 10-14 lipca w Poznaniu.

20.06.2013 11:17
Kolejne porażki Rodła

Piłkarze kwidzyńskiego Rodła mogą mówić o niesamowitym pechu. W minionym tygodniu bowiem ponownie nie udało się niebiesko-żółto-czarnym wywalczyć ligowych punktów. Kwidzynianie najpierw przegrali zaległe spotkanie z Wierzycą Pelplin 2:3, po czym ulegli na wyjeździe ostatniej drużynie w tabeli aż 6:2.

20.06.2013 10:15
Orzechowski i Daszek z MMTS do reprezentacji Polski

Leworęczni gracze MMTS Kwidzyn: Robert Orzechowski oraz Michał Daszek mieli swój udział w awansie Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Trener Michael Biegler powołał obu kwidzyńskich graczy na dwa ostatnie mecze kończące kwalifikacje do turnieju EHF Euro 2014. Najpierw w Holandii biało-czerwoni pokonali gospodarzy 23:30, po czym w Zielonej Górze wygrali z Ukrainą 27:22 i z drugiego miejsca awansowali do turnieju finałowego.

18.06.2013 16:04
Mistrzostwa par w bocce na piasku

Katarzyna Wilczewska już czwarty raz z rzędu zdobyła tytuł Mistrzyni Kwidzyna w bocce na piasku. W zawodach zorganizowanych podczas Dni Kwidzyna, w swoich kategoriach triumfowali również: Kamil Jurkiewicz oraz zespoły Bracia i Tezi.

18.06.2013 16:01
Młodziczki MTS Kwidzyn zdobyły srebro

Młodziczki MTS Kwidzyn zdobyły srebro Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W finałowym pojedynku kwidzynianki uległy drużynie SKS Kusy Kraków 29:30 przegrywając złoty krążek dopiero po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry finałowe spotkanie zakończyło się bowiem wynikiem 25:25, a rozstrzygnięcie przyniosła dopiero druga kolejka rzutów karnych.

14.06.2013 09:54