Wtorek, 17 maja 2022 06:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sadlinki

Przebudują dwie drogi w powiecie:  Grabówko-Rusinowo oraz  Wandowo-Cygany. Przetarg zaplanowany w maju
Przebudują dwie drogi w powiecie: Grabówko-Rusinowo oraz Wandowo-Cygany. Przetarg zaplanowany w maju

Trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy dwóch dróg powiatowych. Prawdopodobnie w maju zostanie ogłoszony przetarg, którego celem będzie wyłonienie wykonawców inwestycji. Zmodernizowana zostanie droga Grabówko-Rusinowo na odcinku od Grabówka do granicy gminy Kwidzyn z gminą Sadlinki. Przebudowa obejmie odcinek o długości ok. 2,7 km. Druga przebudowa dotyczy drogi Wandowo-Cygany. Zmodernizowany zostanie odcinek o długości ok. 2,2 km. W lutym samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie na realizację inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

14.04.2022 20:24
Podniesienie atrakcyjności infrastruktury rekreacyjnej w Sadlinkach
Podniesienie atrakcyjności infrastruktury rekreacyjnej w Sadlinkach

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

11.03.2022 21:40
Konferencja ekologiczna w Białym Dworze
Konferencja ekologiczna w Białym Dworze

Stowarzyszenie REMEDIUM organizuje konferencję ekologiczną poświęconą ochronie środowiska, która odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2021 r. (w godz. 9.00 - 13.00) w restauracji Biały Dwór, Podzamcze 36 A .

28.07.2021 09:39
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w sierpniu w Prabutach, Ryjewie, Sadlinkach
Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w sierpniu w Prabutach, Ryjewie, Sadlinkach

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

26.07.2021 09:00
Przebudowa drogi Grabówko-Nebrowo Wielkie. Rozpoczęto modernizację
Przebudowa drogi Grabówko-Nebrowo Wielkie. Rozpoczęto modernizację

Rozpoczęła się modernizacja drogi powiatowej Grabówko - Nebrowo Wielkie. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku przebiegającym przez miejscowość Nebrowo, w gminie Sadlinki. Przebudową objęty zostanie odcinek o długości ponad 1 km.

22.07.2020 19:55    1
Pijany motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Pijany motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Noc w policyjnym areszcie spędził mężczyzna, za którym pościg prowadzili policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach. Okazało się, że 34-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz jazdę na zakazie

26.01.2020 19:27
Muzyczne pożegnanie wakacji
Muzyczne pożegnanie wakacji

SADLINKI. Na placu sportowym przy sadlińskiej szkole odbył się festyn rodzinny „Pożegnanie wakacji”. Jego organizatorem był urząd gminy, a swoje stoiska z wypiekami, kawą i herbata przygotowały koła gospodyń wiejskich. Gwiazdami wieczoru były zespoły disco polo „Junior” i „Impuls”.

02.09.2019 08:26
Potrącony rowerzysta w Sadlinkach. Niezbędna interwencja śmigłowca LPR.
Potrącony rowerzysta w Sadlinkach. Niezbędna interwencja śmigłowca LPR.

SADLINKI W czwartek w godzinach popołudniowych w gminie Sadlinki doszło do poważnego wypadku z udziałem rowerzysty. Kierowcę jednośladu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrano do szpitala w Grudziądzu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o ostrożność.

23.08.2019 13:46    3    1
IV Otwarty Bieg Przełajowy - leśną trasę najszybciej pokonał Aleksandr Łobziuk
IV Otwarty Bieg Przełajowy - leśną trasę najszybciej pokonał Aleksandr Łobziuk

SADLINKI. Ponad dwustu uczestników, zarówno biegu, jak i marszu Nordic Walking, stanęło na starcie IV Otwartego Biegu Przełajowego rozgrywanego o Puchar Wójta Gminy Sadlinki. W kategorii open zwyciężył Aleksander Łobziuk z Grudziądza z czasem 00:34:49. Wśród kobiet triumfowała również grudziądzanka Aneta Wojas, której pokonanie trasy biegu zajęło 00:44:07. Wśród mieszkańców powiatu kwidzyńskiego jako pierwsi do mety dotarli: Bartosz Kotowicz z Kwidzyn Biega i Magda Zielińska z Traktor Team Gmina Kwidzyn.

23.08.2019 08:12
Utrwalali duszę w ramkach
Utrwalali duszę w ramkach

SADLINKI. Już po raz piętnasty Sadlinki stały się centrum powiatowego malarstwa. Odbywał się tam Międzynarodowy Plener Malarski pod inspirującym tytułem „Dusza w ramkach”. Przez tydzień kilkudziesięciu pasjonatów malarstwa, amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków m.in. z Łodzi, Krakowa, Warszawy czy Gdyni próbowało utrwalić na płótnach ową duszę. Zakończeniu pleneru towarzyszyła wystawa poplenerowa, która odbyła się w szkole w Sadlinkach.

09.08.2019 10:47
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: wirTreść komentarza: Piękny koncert, mogło być więcej słuchaczy. Nie docenia się trudu i kosztów, jakie ponosi się, a informacja była.Data dodania komentarza: 17.04.2022, 22:37Źródło komentarza: Relacja z Koncertu Pasyjnego i uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej 10.04.2022Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promileAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Zespół Szkół nr 1 w Kwidzynie znajduje się na ulicy Słowiańskiej. Pismaku nie odwalaj swojej pracy tylko bądź bardziej kompetentnyData dodania komentarza: 09.04.2022, 12:26Źródło komentarza: Od środy 6 kwietnia zmiana organizacji ruchu na ul. Katedralnej
Reklama