Stegna najlepsza, kwidzyński DPS trzeci

  • 16.03.2018, 14:52 (aktualizacja 16.03.2018, 15:02)
  • (jk)
Stegna najlepsza, kwidzyński DPS trzeci Fot. Jacek Kluczkowski Pojedynek Grzegorza Fierka (po lewej) z obrońcą tytułu Arkadiuszem Wickiem.
Około 70 zawodników wzięło udział w Pomorskim Turnieju Warcabowym Domów Pomocy Społecznej. Warcabiści walczyli indywidualnie o Puchar Starosty Kwidzyńskiego, a drużynowo o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Sportowe zmagania odbyły się natomiast w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie.

Pierwsze miejsce indywidualnie zajął w turnieju Grzegorz Fierek z Domu Pomocy Społecznej w Stegnie. Drugi był natomiast Arkadiusz Wick z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, który po latach dominacji musiał oddać mistrzowski tytuł. Trzecie miejsce zajął Jarosław Delikat z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach, a czwarte Wiesław Kotynia z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie.

W turnieju nie zabrakło także zawodników z powiatu kwidzyńskiego. Swoje reprezentacje wystawiły domy pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Najlepiej drużynowo wypadli zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, którzy zajęli III miejsce. Indywidualnie Jan Nowakowski (DPS Kwidzyn) zajął V miejsce, a Czesław Matuszewski (DPS Kwidzyn) był ósmy. W rywalizacji drużynowej najlepsza była drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Stegnie. Na drugim miejscu zawody zakończyli warcabiści z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku.

-Rozegranych zostało ponad 200 partii. Organizatorzy postanowili przyznać kilka wyróżnień. Kazimierz Kieliński z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku otrzymał za swoją wyjątkową postawę podczas całego turnieju nagrodę fair play. Wyróżnienie otrzymał też Leszek Ziorek z Domu Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, który był najstarszym uczestnikiem turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Elżbieta Pieńczewska z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Specjalne wyróżnienie przyznano Dominikowi Madejowi z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach, który włączył się w sędziowanie zawodów - powiedziała Wiesława Cichowicz, która prowadziła turniej.

Sędzią głównym turnieju był Jerzy Wiśniewski. Puchary oraz nagrody zawodnikom wręczyli Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu i Kazimierz Gorlewicz, dyrektor domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie.

-Szesnasty turniej okazał się historyczny, bo po latach został zdetronizowany mistrz. Brawa dla nowego mistrza, a zdetronizowany mistrz musi ostro potrenować, aby wrócić na najwyższy stopień podium. Dziękując i gratulując wszystkim zawodnikom zapraszam za rok. Paniom i panom sędziom oraz organizatorom dziękuję za sprawne przeprowadzenie zawodów - powiedział Włodzimierz Dawidowski, dziękując także Wiesławie Cichowicz za poprowadzenie turnieju.

Organizatorem warcabowych mistrzostw był Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

 

(jk)

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe