Będą się ścigać wokół komina

  • 30.04.2018, 23:46 (aktualizacja 30.04.2018, 23:51)
  • RB
Będą się ścigać wokół komina Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński W ubiegłym roku na starcie I Prabuckiego Biegu Przełajowego „Wokół Komina” stanęło 126 zawodników.
Prabuckie Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miasta i Gminy Prabuty, Traktor Team Gmina Kwidzyn oraz Towarzystwo Rozwoju Sportu Szkolnego w Prabutach zapraszają na II Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina”. Start i meta zlokalizowane zostaną na stadionie przy sanatorium. Bieg odbędzie się 5 maja 2018 roku na stadionie miejskim przy sanatorium.

Bieganie to najprostsza forma dbania o nasze zdrowie i kondycję. Na właśnie taką formę spędzenia wolnego czasu zapraszają organizatorzy II Prabuckiego Biegu Przełajowego „Wokół Komina”. W ubiegłym roku, w jego pierwszej edycji wystartowało 126 biegaczy. Wśród kobiet triumfowała Paulina Wiernicka z Kwidzyn a w kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Moskal z Kurzętnika. W tegorocznym biegu głównym mogą wystartować wszyscy chętni, którzy ukończyli 16 rok życia. Warto także pamiętać o tym, że do biegania nie może być jakichkolwiek przeciwwskazań lekarskich. Trasa biegu została prowadzona na drogach zaliczanych do kategorii dróg gminnych, a także dróg śródleśnych i śródpolnych i liczy 8 km.  Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. Zaplanowano także losowanie nagród wśród uczestników biegu. Dla każdego, kto ukończy bieg na mecie będzie czekała woda mineralna oraz ciepły posiłek. Limit miejsc ustalono na 150 osób. Uczestnictwo w biegu jest płatne i wynosi 20 zł. od zawodnika spoza miasta i gminy Prabuty oraz 10 zł. od zawodnika mieszkającego na terenie miasta i gminy Prabuty (stałe zameldowanie). Do 1 maja można było swój udział w biegu zgłaszać drogą elektroniczną. Bieg odbędzie się 5 maja 2018 roku na stadionie miejskim przy sanatorium. Dla spóźnialskich organizatorzy przygotowali możliwość zapisania się w dniu zawodów w biurze zawodów do godziny 12-tej. Start zaplanowano godzinę później.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
RB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe