I Kwidzyński Maraton Leśny

• 03.07.2018, 00:43 (aktualizacja 03.07.2018, 00:48)
  • RB
I Kwidzyński Maraton Leśny Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński W I Maratonie Leśnym wystartowało 116 biegaczy.
I Maraton Leśny przeszedł do historii. Na starcie biegu stanęło 116 maratończyków. Zwyciężył Krzysztof Grabowski z LKS Zantyr Sztum, który 42 trasę pokonał w czasie 02:51:50. Na trzecim miejscu w kategorii open uplasował się Tomasz Hapke z Traktor Team Gmina Kwidzyn. Jemu przebiegnięcie maratonu zajęło 03:06:38.

Organizatorem było Nadleśnictwo Kwidzyn, miasto Kwidzyn oraz Traktor Team Gmina Kwidzyn. Trudna, wymagająca trasa, dużo podbiegów, piasek na trasie – takie opinie można było usłyszeć od jego uczestników. Ale te opinie nie miały negatywnego podtekstu tylko podkreślały, że zawodnicy musieli zaangażować maksimum sił aby szczęśliwie dobiec do mety.

Politechnika Gdańska

Więcej o tym biegowym wydarzeniu piszemy w najnowszym papierowym wydaniu Kuriera kwidzyńskiego - od 4 lipca do nabycia w punktach sprzedaży.