Jak wybrać wannę?

  • 24.10.2018, 10:40 (aktualizacja 24.10.2018, 10:46)
  • artykuł sponsorowany
Jak wybrać wannę?
Wanna to jedno z miejsc w domu, które dla wielu osób jest symbolem relaksu i czasu tylko dla siebie. Nie dziwi zatem fakt, że mimo życia w pędzie, gdzie szybki prysznic jest podstawą codziennej higieny, wanny wcale nie odeszły do lamusa. Co więcej, producenci zaskakują nas swoją kreatywnością i niejeden z nas zmaga się z problemem jaką wannę wybrać. Zobaczmy zatem na co zwracać uwagę przy wyborze.

Rozmiar ma znaczenie

Jedną z pierwszych rzeczy, którą powinniśmy uwzględnić przy poszukiwaniu wanny idealnej, jest jej rozmiar. Wynika on bezpośrednio z wymiarów łazienki, w której ma zostać zainstalowana. Od tego, jaki metraż ma nasza łazienka zależy, czy możemy sobie pozwolić na dowolny wybór i wybrać np. wannę wolnostojącą lub narożną, czy jednak wymiary wanny są ograniczone przez ściany, pomiędzy którymi ma się ona znaleźć.

Więcej na: topsanit.pl

Ograniczeniem może się również okazać skos nad wanną, a właściwie niska ścianka kolankowa. Wymusi ona od nas odsunięcie się od ściany, by w trakcie wchodzenia i wychodzenia z wanny nie uderzać głową w skos. W takiej łazience, mimo odpowiednio dużej ilości miejsca na podłodze, wanna o dużych wymiarach, dosunięta do ściany może być po prostu mało funkcjonalna.

Jak kształt wybrać?

Drugą kwestią, nad którą musimy się zastanowić, jest kształt wanny. Jeśli wiemy już, gdzie będziemy chcieli ustawić naszą wannę, to powinniśmy wybrać jej kształt. Pole do popisu jest ogromne, bo w sklepach znajdziemy wanny prostokątne, owalne, narożne, symetryczne i asymetryczne. Wiele zależy od naszych upodobań i gustu oraz pomysłu na styl łazienki. Inaczej będzie wyglądać wanna wolnostojąca do łazienki w stylu retro, a inaczej wanna do łazienki w stylu nowoczesnym.

wanna lazienka

Wanna akrylowa czy metalowa?

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest materiał, z którego wykonana jest wanna. Wanny Koło są wyprodukowane z akrylu, jednego z najpowszechniejszych materiałów używanych do produkcji wanien. Są one bardziej funkcjonalne niż wanny metalowe, bo akryl jest odporniejszy na uszkodzenia, nie rdzewieje i lepiej trzyma ciepło.

Dodatkowe wyposażenie wanny

Ostatnim elementem, który dzieli nas od podjęcia ostatecznej decyzji na temat tego, jaką wannę chcemy kupić, jest wybór dodatków. Być może zdecydujemy się na wannę z hydromasażem, by w domowym zaciszu móc poczuć się jak w SPA. Możemy również wybrać wannę z zagłówkami i podłokietnikami, które uprzyjemniają kąpiel w wannie, czy uchwytami, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny. Te ostatnie są szczególnie przydatne, jeśli z wanny będą korzystać osoby starsze lub osoby mające problemy z poruszaniem się.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Pozostałe