Korowód Świętych i Błogosławionych

  • 31.10.2018, 23:44 (aktualizacja 05.11.2018 14:50)
  • (fox)
Korowód Świętych i Błogosławionych Fot. Mirosław Wiśniewski/ Kurier Kwidzyński
Już po raz siódmy ulicami Kwidzyna przeszedł Korowód Świętych i Błogosławionych. Wierni ze śpiewem na ustach oraz z relikwiami i wizerunkami swoich patronów przeszli z kościoła pw. Św. Trójcy do Konkatedry. Nie zabrakło także wspomnień bł. ks. Jerzego Popiełuszko oraz św. Stanisława Kostki.

-Co to w ogóle jest? O co chodzi? - tak najczęściej reagowali kwidzynianie, którzy spotykali na swej drodze uczestników Korowodu Świętych i Błogosławionych. Byli wyraźnie zdziwieni tym co zobaczyli, choć przecież kwidzyńscy franciszkanie świętują tak już od 6 lat. Najbardziej zaskoczone wydawały się jednak grupki młodych ludzi przebranych w helloweenowe stroje. Jedną z nich uczestnicy Korowodu spotkali na deptaku przy ul. Piłsudskiego. I choć obie grupy miały wyraźnie inny charakter, to ich uczestnicy...pozdrowili się machaniem. Wszyscy mogli także wysłuchać wspomnienia o bł. ks. Jerzym Popiełuszko.

Tegoroczny Korowód rozpoczął się od modlitwy różańcowej w kościele pw. Św. Trójcy, którą poprowadziły dzieci. Następnie odprawiona została Msza Święta z relikwiami świętych, a wiernym zostali zaprezentowani także nowi święci. Po nabożeństwie zebrani przeszli w uroczystym korowodzie ulicami: Grudziądzką, Piłsudskiego, Braterstwa Narodów, Katedralną, docierając ze śpiewem do kwidzyńskiej katedry. W orszaku nie zabrakło osób przebranych za świętych i błogosławionych lub tez niosących ich relikwie czy wizerunki.

Po dotarciu do katedry ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie, powitał wszystkich, którzy z wigilię uroczystości Wszystkich Świętych uczcili swoich świętych patronów.

-Mam nadzieję, że ich przykład i nasza modlitwa, prośba o ich wsparcie sprawią, że i my będziemy chcieli być świętymi tak jak oni – stwierdził ks. I. Najmowicz.

Na koniec uczniowie kwidzyńskiej szkoły katolickiej zaprezentowali program przypominający postać św. Stanisława Kostki. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali również słodycze.
 

(fox)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe