Uwaga na dzikie zwierzęta

  • 13.11.2018, 22:59 (aktualizacja 13.11.2018, 23:01)
  • redakcja
Uwaga na dzikie zwierzęta
Kwidzyńscy policjanci w niedzielę w godzinach wieczornych pracowali przy zdarzeniu drogowym na trasie Licze – Prabuty. Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną a uderzył w wystający pień ściętego drzewa. Ciężarną pasażerkę audi i roczne dziecko przewieziono do szpitala na obserwację.

W niedzielę 11 listopada br. około godz. 18.00 oficer dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Licze – Prabuty. Na miejsce wypadku zostali skierowani policjanci i służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32 – letni kierowca audi chcąc uniknąć zderzenia z sarną, na prostym odcinku drogi wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w wystający pień ściętego drzewa. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Pasażerka audi 23 – letnia kobieta będąca w ciąży oraz roczne dziecko zostali przetransportowani do szpitala. Tego samego dnia osoby te zostały wypisane ze szpitala.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość. Na szczególną uwagę zasługuje znak A18b "Dzikie zwierzęta". Ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Pamiętajmy jednak, że znaki drogowe spełniają swoją rolę tylko wtedy, gdy ludzie są czujni i kierują się rozsądkiem – przypomina sierż. sztab. Anna Filar z KPP w Kwidzynie.

redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe