sobota, 27 kwietnia 2024 06:23

MTS I Kwidzyn wśród najlepszych w Polsce

PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki MTS I Kwidzyn z kompletem punktów awansowały do turnieju Final 4, w którym zmierza się cztery najlepsze drużyny juniorek w Polsce. W kwidzyńskim ćwierćfinale podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego pokonały Varsovię Warszawa, Wambresia Worwo Wąbrzeźno i SPR Olkusz. Przed kwidzyniankami teraz walka o medale.
Kwidzynianki w ostatnim meczu pokonały SPR Olkusz. Na zdjęciu Dominika Stala.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Pierwszego dnia kwidzynianki zmierzyły się z Varsovią. Mecz początkowo nie układał się po myśli kwidzynianek, które po 7 minutach gry przegrywały 1:4. Jedyną bramkę dla MTS w tym fragmencie gry zdobyła Paulina Kucharska. Od 10 minuty kwidzynianki w końcu przebiły się przez obronę rywalek i po trafieniach Mileny Kaczmarek i Sandry Guziewicz zbliżyły się do rywalek na jedną bramkę -3:4. Varsovia odpowiedziała jednak tym samym i po dwóch skutecznych akcjach warszawianek ponownie wróciła różnica 3 bramek – 3:6.

Varsovia sprawiła gospodyniom wiele kłopotu

Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już jednak do kwidzynianek, które zdobyły 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach rywalek – 13:8. I choć wydawało się, że po takiej przewadze Varsovia się już nie podniesie, to po przerwie rywalki ruszyły do odrabiania strat.

Przez początkowe 10 minut drugiej połowy warszawianki zdobyły 5 bramek przy jednym trafieniu MTS i zbliżyły się do gospodyń na jedną bramkę – 14:13. Kwidzynianki jednak przetrwały napór rywalek i od 40 minuty zaczęły dominować na parkiecie. Sześć bramek gospodyń przy dwóch rzutach karnych Varsovii pozwoliły miejscowym na powiększenie przewagi do stanu 20:15. W 57 minucie po trafieniach Pauliny Kucharskiej i Mileny Kaczmarek kwidzynianki prowadziły już 24:18 i zwycięstwo w tym meczu wydawało się formalnością. W końcówce gole zdobyły co prawda warszawianki, ale zwycięstwo MTS przypieczętowała ostatecznie Wiktoria Niziałek. (...)