piątek, 26 kwietnia 2024 07:55

Rewelacyjny występ kwidzyńskich ciężarowców

SPORTY SIŁOWE. Aż trzynaście medali wywalczyli zawodnicy Nadwiślanina Kwidzyn na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 i 23 w trójboju siłowym klasycznym. W zawodach zorganizowanych w Białymstoku kwidzynianie indywidualnie wywalczyli 5 złotych, 4 srebrne i dwa brązowe medale. W rywalizcji drużynowej kwidzynianki wywalczyły złoto, a mężczyźni srebro.
Kwidzyńscy ciężarowcy w Białymstoku nie mieli sonie równych. W rywalizacji drużynowej wywalczyli złoto i srebro.

Po trzech latach przerwy trójbój siłowy ponownie powrócił do Białegostoku. Stolica Podlasia gościła u siebie siłaczki i siłaczy z najdalszych zakątków naszego kraju. Organizatorem zmagań ze sztangą był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W tak zacnym gronie nie mogło także zabraknąć podopiecznych trenera Zbigniewa Lewickiego. Do Białegostoku pojechała zatem silna, trzynastoosobowa ekipa Nadwiślanina Kwidzyn (6 dziewcząt i 7 chłopców).

W mistrzostwach wzięło udział ponad 180 zawodniczek i zawodników z dwudziestu klubów. Jak się okazało zawodnicy Nadwiślanina Kwidzyn spisali się wprost rewelacyjnie o czym z dumą poinformował nas ich trener.

-Zdobyliśmy 11 medali indywidualnie, w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Kolejny sukces zapewniły nam konkurencje drużynowe. Dziewczęta wywalczyły w nich złoto, a chłopcy srebro. Wszyscy walczyli wspaniale i zaliczali prawie każde podejście w poszczególnych bojach. Wszystkim dziękuję za wspaniałą walkę na pomoście i za zaangażowanie na treningach. Złoto i srebro w drużynie świadczą, że jesteśmy najlepsi w kraju. Szczególne podziękowania dla Anety Szymańskiej i Grzegorza Hauera za pomoc. Bez nich chodzilibyśmy głodni. Naszym rywalom, którzy również wspaniałe walczyli, należą się natomiast wielkie słowa uznania – powiedział Zbigniew Lewicki, trener Nadwiślanina Kwidzyn.

Wyniki kwidzyńskich zawodników

Julia Jurczyk – debiutantka, złoty medal w kategorii wagowej 43 kg, trójbój 145 kg
Sandra Maciejewska – debiutantka, srebrny medal w kategorii wagowej 47 kg, trójbój 157,5 kg
Wiktoria Szuba – debiutantka, brązowy medal w kategorii wagowej 72 kg, trójbój 227,5 kg
Izabela Januszewska - złoty medal w kategorii wagowej 72 kg, trójbój 300 kg - 115 przysiad, 55 kg ławka i 130 kg ciąg
Nikola Śpica - złoty medal w kategorii wagowej 84 kg oraz złoty medal w open-najlepsza zawodniczka mistrzostw pomimo formy na 90 % swoich możliwości, trójbój 335 kg
Kinga Świderska - srebrny medal w kategorii 84, trójbój 290 kg
Olaf Jedliński - złoty medal w kategorii wagowej 53 kg, trójbój 300 kg
Karol Kruszyński - srebrny medal w kategorii wagowej 59 kg, trójbój 392,5 kg
Mateusz Zaborowski - 4 miejsce w kategorii wagowej 74 kg, trójbój 437,5 kg
Natan Czeszejko-Sochacki - 5 miejsce w kategorii wagowej 74 kg, trójbój 422,5 kg
Bartek Kozubowski - 4 miejsce w kategorii wagowej 83 kg, trójbój 517,5 kg, do medalu zabrakło zaledwie 7,5 kg