Uczniowie SP Rakowiec rozmawiali o bezpieczeństwie

  • 14.03.2019, 07:59 (aktualizacja 14.03.2019 08:02)
  • (n)
Uczniowie SP Rakowiec rozmawiali o bezpieczeństwie Fot. KRUS PT w Kwidzynie Dzieci z klas od I do III chętnie brały udział w dyskusji o bezpieczeństwie i zagrożeniach na wsi. Na zakończenie otrzymały malowanki, książeczki oraz komiksy z treścią dotyczącą pogadanki.
GMINA KWIDZYN. -Prewencja to nic innego jak to, by być przezornym przed wypadkiem i nigdy do niego nie dopuścić, a nie to, że dużo się o tym mówi, a niewiele robi – stwierdził inspektor Paweł Sandomierski z Placówki Terenowej KRUS w Kwidzynie, współprowadzący zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Rakowcu. Przedstawiciele kwidzyńskiej placówki rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami klas I-III oraz IV-VIII.

-Jestem pod dużym, pozytywnym wrażeniem, że maluchy i dzieci oraz młodzież szkolna tak wiele wiedzieli o bezpiecznym postępowaniu w gospodarstwie rolnym i w obejściu wiejskim – podkreśla Roman Szałapski, kierownik KRUS PT w Kwidzynie. - Dzieci uczą się od dorosłych i przejmują dobre nawyki, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Jednak cały czas odnotowujemy różne przypadki, w których poszkodowanymi są rolnicy i domownicy z powiatu kwidzyńskiego. Stąd warto uczulać najmłodszych, młodzież i dorosłych na zagrożenia, które są w ich bezpośrednim otoczeniu.

Roman Szałapski podziękował również Markowi Szuwarowskiemu, dyrektorowi szkoły w Rakowcu za podjęcie współpracy z kwidzyńską placówką. Poinformował również, że zaplanowano także kolejne wspólne wydarzenie, którym będzie Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczna Wieś”, odbywający się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na koniec spotkania maluchy obejrzały film edukacyjny „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”, otrzymały książeczki, broszury i kolorowanki o treści związanej z zapobieganiem wypadkom. Młodzież natomiast wzięła udział w panelu dyskusyjnym po obejrzeniu filmu „Rodzina Porażków”. Każdy z uczniów otrzymał także broszury informacyjne i komiksy o treści prewencyjnej.

(n)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe