piątek, 26 kwietnia 2024 18:28

MMTS umocnił się na VI miejscu

PIŁKA RĘCZNA. To był niezwykle trudny czas dla zawodników MMTS Kwidzyn. Nie dość, że były to kolejne spotkanie rozgrywane co 3 dni, to jeszcze mierzyli się z drużynami walczącymi o wejście do czołowej ósemki PGNiG Superligi Mężczyzn. Czerwono-czarni jednak nie zawieli i na własnym terenie pokonali zarówno Piotrkowianina – 33:28, jak i Zagłębie – 25:23.
Andrzej Kryński w meczu z Zagłębiem zdobył 6 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Starcie MMTS – Piotrkowianin to przede wszystkim mecz VI i VIII drużyny PGNiG Superligi Mężczyzn. Co więcej obie ekipy przed meczem dzieliły zaledwie 2 punkty, więc zwycięstwo w tym spotkaniu mogło mieć bardzo duże znaczenie dla dalszego układu ligowej tabeli. Początek meczu rozegranego w Kwidzynie był jednak niezwykle wyrównany, a zespoły nie forsowały zbytnio tempa. Stopniowo na boisku zaczęli przeważać jednak gospodarze. W 7 minucie, po bramkach Kamila Kriegera i Przemysława Rosiaka, kwidzynianom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie - 5:3. Już cztery minuty później, po trafieniach Kacpra Adamskiego i Kamila Kriegera przewaga gospodarzy wzrosła natomiast do 3 trafień - 8:5.

MMTS z zaliczką 4 bramek

W kolejnych minutach kwidzynianie kontrolowali grę, a wypracowana przewaga utrzymała się do 16 minuty i stanu 10:7. Wówczas trafienia Andrzeja Kryńskiego i Michała Pereta pozwoliły czerwono-czarnym na osiągnięcie 5-bramkowej przewagi - 12:7. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy, jednak bramki Bartosza Nastaja i Adama Pacześnego pozwoliły gościom na zniwelowanie strat do trzech trafień - 15:12. MMTS odpowiedział jednak trzema rzutami Damiana Przytuły i gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wyraźnym prowadzeniem gospodarzy, jeszcze przed przerwą gole zdobyli Szymon Woynowski i Tomasz Mróz. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z 20 marca 2019 roku

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:28 (18:14)

MMTS: Dudek, Szczecina - Grzenkowicz, Orzechowski 4, Kryński 2, Krieger 3, Peret 5, Janiszewski 2, Adamski 5, Rosiak 2, Nogowski 2, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak 2, Przytuła 3.

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 2, Woynowski 5, Szopa 3, Kaźmierczak, Swat 4, Nastaj 3, Surosz, Andreou, Sobut 5, Tórz 1, Pacześny 5.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 4, Kryński 6, Krieger 1, Peret 6, Janiszewski 1, Adamski 2, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 1, Ossowski 1, Potoczny 2, Przytuła.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Bondzior 2, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Gębala 3, Szymyślik, Sroczyk, Pietruszko 1, Moryń 4, Jaszka 3, Dudkowski 3, Chychykalo 5.