Frida – życie, sztuka, rewolucja

  • 09.05.2019, 08:35
  • (f)
Frida – życie, sztuka, rewolucja
KWIDZYN. Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na sztukę Jakuba Przebindowskiego „Frida – życie, sztuka, rewolucja”. Spektakl będzie można obejrzeć w kwidzyńskim teatrze, w najbliższy wtorek, 14 maja o godz. 19.00. Bilety, w cenach: 30 zł (przedsprzedaż do 30 kwietnia) i 40 zł, nabywać można w kasie teatru.

Spektakl „Frida – życie, sztuka, rewolucja” został okrzyknięty teatralnym wydarzeniem 23 Festiwalu Gwiazd Międzyzdroje 2018. Zaprezentowany m.in. na Festiwalach Teatralnych w Polsce, a także z entuzjazmem przyjęty w Londynie, jest pierwszym polskim projektem teatralnym inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.

Wzruszający, pełen pasji, muzyki i kolorów spektakl jest unikatowym wydarzeniem scenicznym z pogranicza teatru, video art. oraz video teatru. W tytułowej roli występuje aktorka i malarka Martyna Kliszewska, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi. Ten monodram, pełen emocji, współczesny w wyrazie i treści porusza widzów swą autentycznością przekazu oraz barwnym projekcjami zrealizowanym we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie Arkadia Nieborów.

Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu.

Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce, a także Komitet Honorowy składający się ze znakomitych polskich artystów malarzy: śp. Edwarda Dwurnika, Rafała Olbińskiego oraz popularyzatora sztuki meksykańskiej w Polsce Marka Kellera.

W 2019 roku obchodzimy 65 rocznicę śmierci artystki co stanowi dodatkowy powód do przypomnienia osoby oraz fascynującej twórczości artystki, którą w 2002 roku przybliżyła nam Pelelope Cruz, a sam film „Frida” otrzymał 21 nominacji oraz 2 Oskary.

 

(f)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe