Rozmawiali o zarządzaniu ochroną środowiska

  • 13.09.2019, 09:38
  • (jk)
Rozmawiali o zarządzaniu ochroną środowiska Fot. Jacek Kluczkowski Nasze partnerstwo jest bardzo żywe. Cały czas wymieniamy się wiedzą, informacjami i doświadczeniami. Uważam, że o to właśnie chodzi w partnerstwie – podkreślił Dominik Vinbruck, dyrektor wydziału do spraw pożytku, bezpieczeństwa publicznego, budowli i środowiska w powiecie Osterholz.
Zarządzanie ochroną środowiska na poziomie powiatów w Niemczech było tematem konferencji, w której wzięli udział między innymi przedstawiciele samorządów powiatu kwidzyńskiego oraz partnerskiego powiatu Osterholz, samorządów gmin, a także Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W spotkaniu wzięli udział także senator Leszek Czarnobaj i Jerzy Kozdroń, radny sejmiku województwa pomorskiego. Podczas spotkania przedstawiono rozwiązania obowiązujące u zachodniego sąsiada Polski, a także kompetencje powiatu niemieckiego w zakresie korzystania ze środowiska. Konferencja odbyła się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach, którego częścią jest Centrum Energii Odnawialnej.

Zaproszonych gości powitał Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

- Organizatorzy konferencji to Starostwo Powiatowe w Kwidzynie i Starostwo Powiatowe Osterholz. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Transfer wiedzy i wymiana doświadczeń pomiędzy powiatem kwidzyńskim i powiatem Osterholz”. Projekt został dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej – powiedział Tomasz Pisarek.

Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, przypomniał, że współpraca z powiatem Osterholz trwa już czternasty rok.

- Wcześniej przedstawiliśmy naszym gościom czym zajmujemy się w zakresie ochrony środowiska, natomiast konferencji umożliwi poznanie sytuacji związanej z ochroną środowiska w powiatach niemieckich. Chciałem podziękować jednej osobie, która zapoczątkował współpracę w tej dziedzinie. To Andrzej Fortuna, mój były zastępca, który odwiedził powiat Osterholz i nawiązał współpracę w dziedzinie tak dla nas wszystkich potrzebnej - stwierdził Jerzy Godzik.

Podczas konferencji wystąpił między innymi Dominik Vinbruck, dyrektor wydziału do spraw pożytku, bezpieczeństwa publicznego, budowli i środowiska w powiecie Osterholz, który przedstawił zasoby środowiska w niemieckim powiecie.

- Jestem bardzo wdzięczny za to, że możemy tutaj być i mówić o tak ważnych tematach. To oznacza, że nasze partnerstwo jest bardzo żywe. Cały czas wymieniamy się wiedzą, informacjami i doświadczeniami. Uważam, że o to właśnie chodzi w partnerstwie – podkreślił Dominik Vinbruck.

Dodał, że w zakresie ochrony środowiska wiele rzeczy łączy powiaty kwidzyński i Osterholz, ale są też pewne różnice.

(...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 11 września 2019 r.

(jk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe