XIX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży zorganizowana została przez Kancelarię Sejmu, w porozumieniu z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
- Organizacja posiedzenia sejmu wzorowana jest na procedurach obowiązujących w sejmie, co ma przybliżać uczestnikom zasady polskiego parlamentaryzmu. Debata plenarna oraz poprzedzające ją prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej ordynacji wyborczej oraz regulaminie sejmu dzieci i młodzieży. W tym roku zadaniem uczniów ubiegających się o mandat posła było przygotowanie i przeprowadzenie szkolnej debaty dotyczącej dotychczasowej aktywności i propozycji działania młodzieży w zakresie lokalnego ekorozwoju. Następnie uczestnicy konkursu, do którego w tym roku zgłosiło się blisko 600 dwuosobowych zespołów, publikowali relacje z przeprowadzonych debat na stronie dziecięcego sejmu. Na ich podstawie wyłoniono młodzieżowych posłów. Jestem bardzo dumna z wolontariuszek, że podjęły się tak bardzo trudnego zadania. Bardzo się cieszę, że to Paulina Moskaluk reprezentowała Kwidzyn i województwo pomorskie w sejmie – mówiła Barbara Dzich, opiekunka koła wolontariuszek w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie.
Wolontariuszki MOW, pod opieką pani Barbary Dzich, zorganizowały cykl debat na temat wolontariatu, zaszczepiając ideę bezinteresownej pomocy młodzieży oraz dzieciom, w tym także dzieciom ze świetlic środowiskowych. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie działa ok. 30 wolontariuszek. Dziewczęta niosą pomoc potrzebującym między innymi w kwidzyńskim hospicjum oraz Domu Pomocy Społecznej.
Napisz komentarz
Komentarze