-Z wnioskami o przyznanie dodatków należy się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dotyczy to także dodatku energetycznego. Decyzje w tej sprawie, w imieniu burmistrza miasta, podejmuje kierownik MOPS. Oczywiście o przyznaniu pomocy decydują jedynie kryteria. Środki na dodatek energetyczny pochodzą z budżetu państwa. Mam nadzieję, że miasto nie będzie musiało dokładać do tego zadania. Kwoty, które można uzyskać w ramach dodatku energetycznego nie są duże, ale dla mieszkańca każde wsparcie, które pozwala obniżyć koszty utrzymania lokalu, jest ważne – uważa Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna.
O dodatek energetyczny mogą się ubiegać osoby, które mają przyznany dodatek mieszkaniowy i mają zawartą umowę dotyczącą sprzedaży energii elektrycznej. Muszą też mieszkać w miejscu dostarczania energii elektrycznej. W przeciwieństwie do dodatków energetycznych, dodatki mieszkaniowe finansowane są z budżetu miasta.
-Kwota, którą zaplanowaliśmy nie zmienia się kolejny rok i sądzimy, że będzie wystarczająca także w roku bieżącym. To jednak początek roku budżetowego, dlatego na razie trudno określić czy rzeczywiście zaplanowane pieniądze będą wystarczające. Jeśli będzie potrzeba zwiększenia środków, to na pewno to zrobimy. Na to zadanie pieniędzy nie może zabraknąć - podkreśla Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna.
Aby otrzymać dodatek mieszkaniowy trzeba spełnić dwa kryteria: dochodowe i metrażowe.
Napisz komentarz
Komentarze