W piątek (17 kwietnia br.) policjantki zajmujące się profilaktyką dotyczącą osób nieletnich spotkały się z uczniami klas I Centrum Kształcenia Ustawicznego. Funkcjonariuszki podczas spotkania informowały młodych ludzi co to jest demoralizacja oraz czyn karalny. Młodzież dowiedziała się też, że za spożywanie alkoholu oraz środków odurzających można trafić do sądu rodzinnego i nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się od funkcjonariuszek jakie środki wychowawcze może zastosować sąd oraz to, że ich wykonanie może trwać aż do 21 roku życia. Policjantki omówiły z uczniami sposoby rozwiązywania konfliktów, poruszyły kwestię odpowiedzialności za swoje czyny oraz uświadomiły młodzieży jakie zagrożenia wynikają z agresji i przemocy. Uczniowie rozmawiali o zjawisku cyberprzemocy, które polega między innymi na obrażaniu kogoś za pomocą komputera. Ośmieszanie, straszenie, włamanie na czyjeś konto czy pisanie obraźliwych komentarzy to zachowania świadczące o stosowaniu przemocy w sieci.
Młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwała się w porady mundurowych. Nawet po skończonym spotkaniu prelegenci dalej odpowiadali na zadane pytania od uczniów.
Reklama
Policjantki odwiedziły młodzież
Policjantki, które na co dzień zajmujące się profilaktyką dotyczącą osób nieletnich odwiedziły młodzież z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kwidzynie. Podczas spotkania rozmawiały z uczniami o odpowiedzialności nieletnich zawartej w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.
- 20.04.2015 22:05 (aktualizacja 01.04.2023 10:13)

Reklama
Napisz komentarz
Komentarze