Cyrk Zalewski powstał w 1993 r. z inicjatywy Stanisława i Ewy Zalewskich. Przez ponad 20 lat działalności stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych cyrków w Polsce. Każdego roku cyrkowcy w trakcie swojej trasy artystycznej odwiedzają ponad 200 miast w kraju.
Tegoroczne widowisko zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza! Na arenie cyrku wystąpią bowiem artyści z Polski, Europy, a także Ameryki Południowej i Afryki.
Ósme pokolenie artystów
Dyrektorem artystycznym Cyrku jest Kamil Zalewski, który prowadzi również przedstawienia. Zajmuje się także pokazami laser show 2.0, tresurą koni i wielbłądów. Pochodzi z rodziny cyrkowej i reprezentuje już ósme pokolenie artystów. Wychowywał się w cyrku, gdzie zawsze pociągała go magia i iluzja. I choć skończył studia ekonomiczne, to i tak wrócił na arenę. Dziś razem z żoną Anetą występują jako prowadzący widowisko i para w numerach iluzjonistycznych.
Nowości w Cyrku Zalewski
Po raz pierwszy w Polsce występuje natomiast żongler Pablo Martin z Meksyku. Pablo pochodzi z rodziny cyrkowej, a jego najbliżsi występują w cyrku w Hiszpanii. Mając 4 lata został klaunem i występował ze swoim ojcem na arenie. W wieku 10 lat zaczął ćwiczyć żonglerkę i dwa lata później miał już swoje pierwsze show. Ćwiczył trochę akrobatykę, ale żonglowanie to jego całe życie. Używa do tego rożnych przedmiotów: pierścieni, latających talerzy, piłeczek ping-pongowych, maczug, dodaje do tego również ogień.
To również pierwszy sezon w Polsce dla akrobatów z „Ghana Boys”. Akrobaci przyznają, że ćwiczą ze sobą tylko kilka miesięcy, ale to im wystarczyło. Trzech chłopaków pochodzi z Ghany, a jeden z Kenii. Kiedy czują się zmęczeni odwiedzają swoje rodziny. W Europie mieszkają już od 10 lat i występowali w kilku państwach.
Atrakcje cyrkowe
W przygotowanym programie warto zwrócić uwagę na pokaz akrobacji na linach w wykonaniu Macieja Sokołowskiego. To zaledwie 22-letni absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej, którego występy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Uczestniczył także w XV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej, gdzie zdobył nagrodę srebrnego klauna.
Wielką atrakcją jest także tresura lwów, którą prowadzi Czech Ludvik Berousek. Od 20 lat zajmuje się tresurą zwierząt, a z lwami pracuje już 4 lata. Białe lwy są odrzucane przez samice i większość z nich żyje dzięki pomocy ludzi. Tresura to nie łatwe zadanie, ponieważ trzeba zacząć już od małego, kiedy lew kończy 1 rok. Mimo swojej miłości do lwów treser ma na uwadze to, że lwy są dzikimi zwierzętami, na które trzeba bardzo uważać i mieć do nich ograniczone zaufanie.
Sprawdź dzisiejszy numer „Kuriera” - można wygrać 3 bilety na kwidzyński spektakl Cyrku Zalewski
Napisz komentarz
Komentarze