Wtorek, 5 lipca 2022 14:16
Reklama
Reklama
Reklama

Historia logo Graffico - producenta reklam świetlnych

Logo to jeden z najważniejszych elementów marki. Wraz z rozwojem firmy ulega ono zmianie. Jak to wyglądało w przypadku jednego z największych producentów reklam świetlnych? Przeczytajcie ten artykuł.
  • Źródło: Art. sponsorowany
Historia logo Graffico - producenta reklam świetlnych

Wcześniej firma poligraficzna, teraz największy producent reklam świetlnych

Graffico – reklamy do nieba - producent reklam świetlnych w swojej branży działa już około 30 lat. Pierwotnie była to firma poligraficzną, która zajmowała się głównie produkcją materiałów reklamowych takich jak: ulotki, plakaty, a nawet i podkładki pod kufle. Od początku powstania firmy, Graffico identyfikując się z oferowanymi usługami, posługiwało się logo przedstawiające wydartą kartkę papieru. Nazwa firmy przedstawiona była w formie wariacji czcionki gotyckiej i modnym ówcześnie cieniowaniem. Znając historię Graffico „od podszewki” od środka, zrozumiałe jest sentymentalne podejście producenta do swojego pierwszego logo, które idealnie wyrażało ówczesną wizję firmy i działalność. 

Po ukierunkowaniu się przez firmę na większe gabaryty i odejściu od sektora papierniczego producent reklam świetlnych przez kolejne 20 lat posługiwał się odmienionym logo prezentującym literę G w połączeniu z pomarańczowym okręgiem i nazwą firmy zapisaną techniczną czcionką. Zmiana logo na początku lat 2000 było wielkim wydarzeniem w życiu firmy i ta wersja towarzyszyła producentowi aż do 2022 roku. 

Producent reklam świetlnych po 20 latach zmienił identyfikację wizualną

Co skłoniło Graffico do zmian?

- „Potrzebowaliśmy zmiany, która w pełni będzie nas wyrażać. Potrzebowaliśmy logo, które odda charakter naszych produktów. A nie ukrywamy, że od 20 lat sporo się u nas zmieniło. W jaki więc sposób zobrazować proces przemiany? Porównując. Porównanie zawsze pozwala zilustrować skalę zmian. Dzięki niemu naocznie można zobaczyć dysproporcję, różnicę pomiędzy pierwotną a aktualną wersją logo. 

Zestawiamy więc pierwsze logo Graffico sprzed 30 lat, kolejną przemianę z początku 2000 roku z nowym, logotypem, by pokazać, jak na przestrzeni lat zmieniła się wizja i charakter firmy. Myślimy, że to porównanie dobitnie wskazuje na proces przemiany, jaką przeszło Graffico na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat”.

 

- Reloging czy rebranding to zawsze odważna decyzja, która niesie ze sobą zmianę, świeżość i wizję. Nowy logotyp Graffico jest zbieżny z obecnym profilem produkcyjnym, strategią i pasją tworzenia. Żyjemy w czasach VUCA, niezwykle dynamicznych. Świat się zmienia, zmieniają się trendy, design, zmieniamy się i my. A wraz z nami zmienia się nasze logo. Zmiana logo to nie zmiana symbolu, to symbol zmiany.” – zaznacza Ola Włodarczyk – dyrektor ds. marketingu.

Jak sami właściciele podkreślają, czuli potrzebę zmiany, że poprzednie logo już do nich nie pasowała i czas na zmiany. Aktualne logo producenta reklam świetlnych prezentuje pomarańczową żyrafę ze skrzydłami – nieprzypadkowo. Kolor nawiązuje do poprzedniej identyfikacji, natomiast sama żyrafa odnosi się bezpośrednio do pełnej nazwy producenta – Graffico – reklamy do nieba. 

Żyrafa w swojej symbolice uosabia wysoką świadomość, intuicję i czujność. To także wyraz najwyżej majestatyczności, a także wysokości. Wykorzystana jednak żyrafa w logo największego producenta reklam świetlnych w Polsce jest wyjątkowa, ponieważ posiada skrzydła. Ten niecodzienny element wyraża łamanie barier, konwenansów i standardów. 

- Nasza żyrafa może być tam, gdzie chce, a dzięki skrzydłom sięga zdecydowanie wyżej niż inne rzeczywiste żyrafy. Dla nas skrzydła to kreatywność, wolność i ogromne możliwości. To także dla nas wyobraźnia i ambicja, których jako firma nam nie brakuje. Nasze aktualne logo idealnie odzwierciedla nasze plany na przyszłość jako innowacyjnego producenta reklam świetlnych – opowiada Ola Włodarczyk. 

Warto też zauważyć, że logo Graffico idealnie pasuje do nowego hasła firmy: Jeszcze wyżej!

My jesteśmy zachwyceni tą kreacją. A jak Wam się podoba?

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama