Depilacja laserowa – zasada działania i bolesność zabiegów
Zabieg depilacji laserowej rozpoczyna się od przygotowania miejsca, które ma mu zostać poddane. Mowa tu o oczyszczeniu skóry z ewentualnej warstwy kremu czy makijażu. Usuwa się także przy pomocy tradycyjnej maszynki włoski, które w tym miejscu rosną. Następnym krokiem jest przykładanie raz przy razie głowicy lasera do skóry. Wiązka, która jest z niej wysyłana trafia w strukturę włosa i doprowadza do jej zniszczenia. Wiele osób, które nie były jeszcze nigdy na laserowym usuwaniu włosów obawia się uczucia bólu jakie ma mu towarzyszyć. Prawda jednak jest taka, że wraz z rozwojem technologi te zabiegi stają się coraz przyjemniejsze. Wiele urządzeń posiada system chłodzący, który zdecydowanie łagodzi dyskomfort. W przypadku osób, które mają bardzo niski próg bólu można na godzinę przed zabiegiem zastosować krem łagodzący. Należy zaznaczyć, że skóra po wykonanym zabiegu może być nieco podrażniona i zaczerwieniona. Nie jest to jednak powód do obaw, ponieważ objawy te znikną po kilku godzinach.
Laserowe usuwanie włosów – zalecenia i przeciwwskazania
Depilacja laserowa jest zabiegiem, który wymaga wcześniejszego przygotowania. Mowa tu o zaleceniach, do których należy się dostosować nawet już na miesiąc przed samą wizytą w gabinecie takim jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. Chodzi tu przede wszystkim o to, by odstawić wszystkie leki światłouczulające, różnego rodzaju herbatki odchudzające, zaprzestać depilacji innej niż ta wykonywana tradycyjną maszynką, a także nie wystawiać miejsc, które mają być poddane laserowi na silne działanie promieni słonecznych. Skóra opalona, a także ta pozbawiona cebulek włosowych nie nadaje się do laserowego usuwania włosów.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu to wśród nich znajdują się aktywne choroby nowotworowe, a także różnego rodzaju infekcje i choroby skórne. Mowa tu między innymi o silnym trądziku różowatym, czy też łuszczycy. Z laserowego usuwania włosów czasowo muszą zrezygnować także kobiety w ciąży, a także te karmiące piersią. Odczekać z zabiegiem depilacji należy również około dwa tygodnie po kuracji antybiotykowej. Jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości, co do tego czy zabieg laserowy będzie dla nas to najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z gabinetem, w którym jest on wykonywany.