niedziela, 18 maja 2025 07:56
Reklama

Awaryjne otwieranie mieszkań – jak skorzystać z takiej usługi?

Uszkodzenie zamka lub zgubienie kluczy może się zdarzyć każdemu. W takiej sytuacji można sobie radzić na różne sposoby - wiele osób trzyma zapasowy komplet u rodziny, więc w razie zgubienia kluczy po prostu idą do rodziny po zapasowe. Gorzej, gdy zamek odmówi działania – a zdarza się to szczególnie przy starych lub tanich mechanizmach. Wtedy konieczne jest wezwanie fachowca od awaryjnego otwierania mieszkań.
  • 03.08.2020 16:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Awaryjne otwieranie mieszkań – jak skorzystać z takiej usługi?

Jak wygląda awaryjne otwieranie mieszkań?

Otwieranie mieszkań w przypadku awarii zwykle polega na wykorzystaniu specjalnego narzędzia, zwanego wytrychem. W Polsce wyłącznie ślusarze mogą legalnie posiadać i wykorzystywać wytrychy. Jest to zwykle dość szybka, a przy tym nieszkodliwa dla zamka metoda. Jeżeli nie przynosi pożądanych rezultatów, czasem konieczne jest rozwiercenie wkładki – dobry ślusarz potrafi otworzyć w zasadzie każde drzwi, nie powodując uszkodzeń (z ewentualnym wyjątkiem wkładki). Dzięki temu możliwa jest błyskawiczna wymiana samego mechanizmu, a więc wiąże się to z bezpieczeństwem i tak niskimi kosztami, jak to możliwe.

Komu można zlecić awaryjne otwieranie mieszkań?

W internecie lub gazetach można znaleźć mnóstwo ogłoszeń z ofertami awaryjnego otwierania mieszkań. Warto jednak zachować ostrożność, bo może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał wykorzystać sytuację, by rozejrzeć się po naszym mieszkaniu. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór sprawdzonej firmy, takiej jak https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Da nam to pewność, że zlecamy otwieranie mieszkania uczciwemu fachowcowi. Oprócz tego mamy wtedy największą szansę na bezinwazyjne otworzenie mieszkania, dzięki czemu może udać się nawet uniknąć natychmiastowej wymiany zamka – o ile wkładka jest sprawna.

Warto też pamiętać, że aby ślusarz w ogóle rozpoczął pracę, konieczne jest wykazanie swojego uprawnienia do lokalu. Najpewniejszym sposobem jest okazanie aktu własności lub aktualnego dokumentu potwierdzającego meldunek. Jeżeli natomiast posiadamy klucze, ale zamek się zablokował, to pasujący komplet kluczy w wielu przypadkach wystarczy.

Materiał zewnętrzny


Reklama
Reklama
Reklama