1. Pożyczki pozabankowe – czemu warto je wybrać?
2. Jak zaciągnąć pożyczkę pozabankową – krok po kroku
3. Pożyczki pozabankowe – jak wybrać najlepszą ofertę?
Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej jest proste, wygodne i banalnie szybkie. Porównaj pożyczki online i wypełnij wniosek, a potem zaczekaj na przelew od pożyczkodawcy. Tak, w dużym skrócie, można opisać cała procedurę. Na komforcie pożyczkodawcy zalety tego typu produktów finansowych oczywiście się nie kończą. Dlaczego warto zdecydować się na jedną z nich? O czym warto pamiętać przed wypełnieniem wniosku? Jak wybrać najlepszą w danej sytuacji ofertę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach.
Pożyczki pozabankowe – czemu warto je wybrać?
Drogie, pełne pułapek i niedostosowane do potrzeb współczesnego, świadomego klienta, ale za to łatwo dostępne nawet dla osób bez dochodów lub z bardzo niekorzystną historią kredytową, a nawet dłużników z egzekucją komorniczą. Tak kiedyś wyglądały pożyczki pozabankowe. Ze względu na wysokie koszty i nie do końca etyczne posunięcia pożyczkodawców, konsumenci sięgali po nie tylko w ostateczności.
Od czasu wejścia w życie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej w sektorze pozabankowym naprawdę wiele się jednak zmieniło. Spory wpływ na poprawę wizerunku branży miało też pojawienie się na polskim rynku zagranicznych firm, które wprowadziły zachodnie standardy obsługi klienta. Dziś są doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. Warto sięgnąć po nie ze względu na ograniczone do minimum formalności oraz wysoką przyznawalność. O ile w banku problemem może okazać się zatrudnienie w oparciu o umowę cywilno-prawną, niskie dochody lub fakt utrzymywania się z zasiłków socjalnych, to w firmach z sektora pozabankowego tacy klienci mogą bez problemów otrzymać finansowanie.
Jak zaciągnąć pożyczkę pozabankową – krok po kroku
Najważniejsza zaleta pożyczek pozabankowych to szybkość i wygoda. Obecnie niemal wszystkie firmy umożliwiają złożenie wniosku online. Cała procedura sprowadza się właściwie do dwóch kroków:
1. wypełnienia internetowego formularza – należy podać w nim swoje dane osobowe oraz wysokość wnioskowanej kwoty – najczęściej służą do tego specjalne suwaki, które obliczają wielkość sumy, którą będziesz musiał oddać. Jeśli z oferty danej firmy korzystasz po raz pierwszy, w wielu przypadkach możesz liczyć na przyznanie darmowej pożyczki. Pamiętaj, że by uzyskać finansowanie, musisz być obywatelem Polski i spełniać wymagania określone przez pożyczkodawcę;
2. potwierdzenia swojej tożsamości – w tym celu możesz wykonać przelew na symboliczną kwotę (na przykład 1 grosz lub złotówka), a także skorzystać z mobilnych aplikacji takich jak Kontomatik czy Instantor. Narzędzia te łączą się z twoim kontem bankowości elektronicznej, skąd pobierają służace do weryfikacji tożsamości dane. To metoda szybka i wygodna, bo wszystko dzieje się bez angażowania pracownika firmy pożyczkowej.
Pożyczki pozabankowe – jak wybrać najlepszą ofertę?
Znalezienie najkorzystniejszej pod względem oprocentowania i czasu kredytowania pożyczki nie jest proste i wymaga zapoznania się z ofertami wielu firm. Sporo czasu zaoszczędzisz jednak, korzystając z porównywarek, dzięki którym otrzymasz wgląd do zestawienia wszystkich ofert dostępnych w danej chwili na rynku.