W samym centrum Lublina trudno znaleźć ładnie wykończone i nowe mieszkanie, a to dlatego, że Lublin jest miastem starym, o zwartej budowie, w którym jest wiele kamienic. Tutaj mieszkanie może kosztować nawet w okolicach miliona złotych. Jeśli znajdziemy tańsze, to na pewno w stanie do generalnego remontu, który z kolei długo trwa i może znacząco podnieść koszty całego mieszkania. Nie zawsze jest to opłacalna inwestycja, zwłaszcza dla zwykłego mieszkańca miasta.
Można poszukać też mieszkania poza Lublinem, jednak codzienne dojazdy, zakup i utrzymanie auta to także spore koszty, które w ciągu kilku lat mogą przynieść naprawdę spore straty w portfelu. Jak więc znaleźć mieszkanie w Lublinie, które pozwoli nam jeszcze godnie żyć pomimo płaconych rat?
Warto poszukać nowego mieszkania u dewelopera, ale takiego, które dopiero jest “na papierze”. Oczywiście deweloper powinien być sprawdzony, z wieloma inwestycjami zakończonymi, z dobrą opinią i w dobrej kondycji finansowej, by zakup był bezpieczny. Jednak wielu deweloperów jest skłonna obniżyć ceny mieszkań podczas pierwszego etapu realizacji budowy osiedla. Mieszkania w przedsprzedaży bardzo często osiągają bardzo korzystne ceny. Możemy więc kupić lokum, ze świadomością, że kilka miesięcy na nie poczekamy. Drugą taktyką jest wyszukiwanie ofert gotowych do odbioru, ale w inwestycjach, które dawno zostały oddane do użytku, ale mieszkania jeszcze się w pełni nie wyprzedały. Deweloperowi zależy, by zakończyć sprzedaż, więc może być skłonny do znacznego rabatu. Minusem będzie jednak mniejszy wybór mieszkań, gdy chodzi o metraż czy ekspozycję na słońce.
Prawdą jest, że warto zainwestować w nowe mieszknia w Lublinie. W przypadku najpopularniejszych dzielnic kwoty mogą być dość wysokie. Osoby, które szukają taniego lokalu powinny jednak skupić się na ogłoszeniach z rejonów oddalonych od centrum.